banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

AVS Global, Nordic Hamburg ile güçlerini birleştirdi

AVS Küresel Gemi Tedariği ve Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdülvahit Şimşek ile Nordic Hamburg Yönetici Ortağı Dr.Rowil Ponta, ticari birliktelik ve yeni ortaklık yapısını Ekol Denizcilik Eğitim Merkezi’nde bugün attıkları imza ile denizcilik sektörüne duyurdular.

SEKTÖRDEN 15.06.2022, 15:50 15.06.2022, 15:57 Halit Emre İbrahimoğlu
271
AVS Global, Nordic Hamburg ile güçlerini birleştirdi

AVS Küresel Gemi Tedariği ve Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdülvahit Şimşek ile Nordic Hamburg Yönetici Ortağı Dr.Rowil Ponta, ticari birliktelik ve yeni ortaklık yapısını Ekol Denizcilik Eğitim Merkezi’nde bugün attıkları imza ile denizcilik sektörüne duyurdular.

AVS Global, Nordic Hamburg firmasıyla güçlerini birleştirdi

37 yılı aşkın süredir denizcilik sektörünün farklı alanlarına yaptığı yatırımlar ve geldiği noktada gemi tedariki ve yönetimini küresel vizyona taşıma hedefinde olan AVS Global Supply, Alman denizcilik endüstrisinde 2006 yılından bu yana faaliyet gösteren Nordic Hamburg firmasıyla güçlerini birleştirdi.

Denizcilik sektöründe global gemi tedariki, teknik tedarik ve yönetimi , on/offshore ve ticari gemilerde catering hizmeti, yazılım geliştirme ve uydu haberleşme alanlarında yaklaşık 400 kişilik kadrosu ile hizmet sunan AVS Global Supply, aynı zamanda sektöre yetişmiş personel sağlayan denizcilik okulu işletmeciliği de yapmaktadır. Global ticaretini 100 ülke ve 1500’den fazla limanda sürdüren AVS’nin, merkez ofis yapılanması İstanbul’dadır.

Stratejik güç ortaklığı yaptığı ve sektörde daha vizyonel bir sinerji yaratmayı hedeflediği Nordic Hamburg firması Alman denizcilik sektöründe 2006 yılından bu yana gemi ve mürettebat yönetimi, ticari kiralama, proje geliştirme, ticari yönetim, yeni inşaa ve kurumsal servisler sunmaktadır ve kara ve deniz projelerinde yaklaşık 100 gemi yönetmekte ve 5000 çalışan istihdam etmektedir. Nordic Hamburg’un Almanya dışında Singapur, Filipinler, Odessa ve Ukrayna’da ofisleri ve faaliyetleri bulunmaktadır. Alman ve Türk denizcilik sektöründe faaliyet gösteren iki kuruluşun tesis ettiği bu ortaklık yapısı içindeki öncelikli hedef; sektörde daha köklü yatırımlar yapmak ve dünya pazarındaki payı arttırmaktır. AVS, küresel bir marka olma hedefi doğrultusunda büyük bir adım daha atmıştır. Yapılanmadaki amaçlardan bir diğeri de, özellikle genç nüfus açısından şanslı ülkemiz denizcilerine dünya sularında farklı iş imkanları oluşturmak ve pazarda daha çok yer almalarını sağlamaktır. Özellikle AVS yatırımlarından birisi olan Ekol Denizcilik Eğitim Merkezi bünyesinde eğitim alan ve mevcut üniversitelerimizde okuyan denizcilik öğrencilerini, yarınların deniz insanlarını dünya denizcilik sektörüne yetişmiş personel olarak istihdam etmek üzerinde projeler geliştirilmektedir. Alman Nordic Hamburg’un gemi yönetimi aktivitesi oluşturmak adına AVS dinamizmi ve Alman disiplinini birleştirme hedefi vardır. Yapılacak proje ortaklıkları ile sektöre yeni iş alanları oluşturulacağı gibi, özellikle AVS bünyesindeki yazılım firması üzerinden sektörün dijitalleşmeye yönelik ihtiyaçlarını karşılamaya ilişkin hedefleri de bulunmaktadır.

Kaynak: DENİZHABER.COM
Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
banner102
banner93
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:30
Güneş 05:29
Öğle 13:13
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:37
Günün Karikatürü Tümü