banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Arkas Petrol yakıt ikmal tankeri M/T Çeşme’yi filosuna kattı

Arkas Petrol, Türkiye’nin en büyük yakıt ikmal tankeri M/T Çeşme’yi filosuna kattı

SEKTÖRDEN 24.11.2015, 09:58
Arkas Petrol yakıt ikmal tankeri M/T Çeşme’yi filosuna kattı

Arkas Petrol, Türkiye’nin en büyük yakıt ikmal tankeri M/T Çeşme’yi filosuna kattı

Arkas Petrol Türkiye bunker(deniz yakıtı) pazarındaki payını artırmak ve konumunu güçlendirmek amacıyla yatırımlarına devam ediyor. Şirket, Türkiye’nin en büyük yakıt ikmal tankerini aldı. Arkas Petrol’ün kendine ait 6. Yakıt ikmal tankeri Çeşme, Kasım ayı başında filoya katılarak hizmet vermeye başladı.

“M/T Çeşme” Arkas Petrol filosundaki diğer 5 tanker gibi Türk bayraklı ve çift çidarlı. 90 metre boyundaki tanker 4 bin137 (deadweight) ton kapasiteye sahip. Arkas Petrol müşterilerine sadece Türkiye’de değil, tüm dünya limanlarında ve rekabetçi fiyatlarla yuksek kalite yağ ve yakıt ikmali yapıyor. Marmara Denizi’nde iki terminalden hizmet vererek yakıtın tedariğinden ikmallenmesine kadar geçen tüm süreçleri yönetiyor.

Türkiye’de yakıt alan her 3 gemiden birine Arkas Petrol hizmet veriyor

EPDK (Enerji Piyasası Denetleme Kurulu) tarafından yayınlanan rapora göre Türkiye’de en büyük fuel oil satıcısı ve yurtdışından en çok fuel oil alan şirket konumunda olan Arkas Petrol dünya bunker pazarında yıllık 1 milyon tona yaklaşan yakıt satışıyla önemli bir paya sahip. Şirket, Türkiye’de ikmal yapılan her 3 gemiden 1’inin yakıtını veriyor.

Yorumlar (0)
12°
açık
banner102