banner191

banner148

banner179

banner176

Ali Karakurt: “ Bu seneki Boat Show’un verimini seneye alacağız”

(Deniz Haber .Com) Deniz TV, Martek firmasının Genel Müdürü, aynı zamanda sahibi olan Ali Karakurt ile CNR Avrasya Boat Show standında bir röportaj gerçekleştirdi.

SEKTÖRDEN 21.02.2017, 21:00 28.02.2017, 21:57 Nermin İstikbal
Ali Karakurt: “ Bu seneki Boat Show’un verimini seneye alacağız”

Ali Karakurt: “ Bu seneki Boat Show’un verimini seneye alacağız”

Martek firmasının genel müdürü, aynı zamanda sahibi olan Ali Karakurt ile gerçekleştirdiğimiz roportajda Ali Bey’den Martek ile ilgili bilgiler aldık. Ali Karakurt Martekin faaliyetlerinden “Deniz üzerinde yüzen her türlü ürünü plastik, kumaş, poliüretan gibi malzemeler ile yapan bir firmadır. Bunların içerisinde can yelekleri, yüzdürme yardımcıları, yüzdürücü kelepçeler, şamandıralar gibi malzemeler vardır ve bunların hepsi standartlara uygun olarak Martek’de üretilmektedir ” şeklinde bahseden Ali Karakurt’a bu malzemelerin üretminin nasıl olduğunu sorduğumuzda ise cevabı “Mesela plastik üretebilmeniz için, enjeksiyon, rotasyon veya şişme makineleri gibi bazı makinelerınızın olması gerekiyor artı bunları çizebilmeniz için üç boyutlu çizimleriniz cad cam dediğimiz projeye yönelik ürünleriniz olması gerekiyor. Ama tabiiki bunları da kullanabilecek endüstriyel tasarımcılar, gemi inşaacılar ve gemi mühendisleri gibi kadrolarınızın olması gerekiyor bunların da hepsi biz de mevcuttur.  

2017 Boat Show ile ilgili düşüncelerini sorduğumuzda ise “Boat Show bir sergileme alanıdır dolayısıyla burada bir şey sergilediğinizde anında bir şey bekleyemezsiniz, dönüşlerin olması gerekiyor. Biz de ikili görüşmeler yapıyoruz. Örneğin kişi diyor ki benim şu ay için böyle bir projem var biz de bunların takibini yapıyoruz. Bu aşamalar konuşulduktan, tarafımızdan değerlendirilmesi yapıldıktan sonra iş aslında seneye belli oluyor. Yani kısacası bu yılın verimini biz seneye alacağız. Gösterilen ilgiden kesinlikle memnunuz, hiç bir sorunumuz yok şu an“ diyerek sözlerini sonlandırıyor.

Yorumlar (0)
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?