İstanbul Boğazı’nda kılavuzluk hizmeti vermek için gemiye çıkarken, transfer esnasında denize düşerek şehit olan Kılavuz Kaptan Oğuz Kök için tören düzenlendi.

ABD’nin Gazze kıyısına inşa ettiği iskelenin yüzde 50’den fazlası tamamlandı ABD’nin Gazze kıyısına inşa ettiği iskelenin yüzde 50’den fazlası tamamlandı

Dün sabah saatlerinde İstanbul Boğazı’nda NEW SIHAM isimli gemiye kılavuzluk hizmeti vermek için gemiye tırmandığı esnada denize düşerek hayatını kaybeden Kılavuz Kaptan Oğuz Kök için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Beylerbeyi yerleşkesinde tören düzenlendi.

Kök’ün Türk Bayrağına sarılı tabutu yerleşkeye getirilerek dua edildi.

Törene Kılavuz Kaptan Oğuz Kök'ün eşi, aile üyeleri yanısıra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, KEGM Genel Müdürü Mustafa Bankaoğlu, kurum personeli, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı Muhammer Arslantürk, DTO Başkan Yardımcısı Recep Düzgit,  Deniz Emniyet Derneği Başkanı ve Baş Kılavuz Kaptan Cahit İstikbal, ANKAŞ Kılavuzluk şirketi yöneticileri, MARİN RÖMORKÖR VE KILAVUZLUK A.Ş. yöneticileri, KOSDER Başkanı Hakan Çendik, Türkiye Denizciler Sendikası yetkilileri, mesai arkadaşları ve kılavuz kaptanlar katıldı. 

Şehit Kılavuz Kaptan Oğuz Kök’ün cenaze namazı öğlen namazını müteakip Sahrayı Cedit Cami’nde kılınacak.

Kaynak: iha