banner191

banner148

banner179

banner176

Çanakkale yarışmalarında ödüller sahiplerini buldu

Haliliye Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferinin 103’üncü yılı dolayısıyla bu sene 4’üncüsü düzenlenen, konusu Çanakkale olan yarışmaların serisinin ödülleri sahiplerini buldu.Milli Eğitim Konferans Salonunda düzenlenen Çanakkale...

ŞANLIURFA 19.03.2018, 18:55
Çanakkale yarışmalarında ödüller sahiplerini buldu

Haliliye Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferinin 103’üncü yılı dolayısıyla bu sene 4’üncüsü düzenlenen, konusu Çanakkale olan yarışmaların serisinin ödülleri sahiplerini buldu.

Milli Eğitim Konferans Salonunda düzenlenen Çanakkale Yarışmalarının ödül törenine Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Haliliye Kaymakamı Ali Yılmaz, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, İl Defterdarı Gülcan Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürvekili İbrahim Canbek, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ödül töreninde ilk olarak konuşan İl Milli Eğitim Müdürvekili Canbek, “Çanakkale ruhunu yaşatmak adına, Haliliye Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 4 yıldır yapılan yarışmalardan dolayı Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür ederiz” dedi.

“Geleceğimizi inşa etmek istiyoruz”

Demirkol da, 4 yıldır devam ettirdikleri Çanakkale yarışmalarının önümüzdeki yıllarda da devam edeceğinin altını çizdi. “Gençlik geleceğimizdir” anlayışıyla geleceğin teminatı olan gençleri, en iyi şekilde yetiştirmek istediklerinin ifade eden Demirkol, şunları söyledi, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz protokol neticesinde bu yıl 40 bin 571 adet 1915 Çanakkale Savaşı adlı kitabımızı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze taktim ettik. 8’inci sınıf öğrencilerinin tümüne bu kitap dağıtıldı ve bilgi yarışması ile resim, kompozisyon, şiir okuma, şiir yazma ve tiyatro kategorilerinde yarışmalar düzenledik. Haliliye Belediyesi olarak belediyenin asli hizmetlerinin yanında, diğer hususlarda da çalışıyoruz. İşe başlarken söylediğimiz iki sloganımız vardı, gençlik geleceğimizdir dedik. Vatanımızın, milletimizin geleceği gençliğimize bağlı ve bu gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için gelenekten geleceğe dedik, geleneklerimizi de öğreterek, gençliğimizi inşa etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Dünyanın en güçlü donanmaları bozguna uğratıldı”

Demirkol, 103 yıl önce Çanakkale’de, dünyanın en güçlü devletlerinin, ordularının bozguna uğratıldığının vurgulayarak, “Çanakkale geçilmez diyerek, dünyanın en güçlü donanmalarına, dünyanın en güçlü devletlerine karşı Çanakkale geçilmez denildi ve Çanakkale Savaşında Osmanlı Devletinin tüm lise ve üniversite tahsili görüşmüş kişileri bu savaşa katılmıştır. Çanakkale’de, bir nesil 250 bin vatan evladı şehit olmuştur” diye konuştu.

Son olarak konuşan Haliliye Kaymakamı Ali Yılmaz da, yapılan bu yarışmaların bölgede eşinin olmadığına dikkat çekerek, Haliliye Belediyesine teşekkür ettiklerini söyledi.

Ödüller dağıtıldı

Konuşmaların ardından resim, tiyatro, kompozisyon, şiir okuma ve şiir yazma yarışmalarında dereceye giren ortaokul ve lise kategorilerindeki öğrenciler, eserlerini sahneledi.

Tören şiir okuma, şiir yazma, kompozisyon, resim, tiyatro ve bilgi yarışması dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin protokol üyeleri tarafından verilmesi ve aile fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Tüm yarışmalarda dereceye giren öğrenciler Çanakkale’ye götürülecekken, şiir okuma ve yazma, kompozisyon ve resim yarışmalarında birincilere tam altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere ise çeyrek altın, bilgi yarışmasında birinci gelenlere dizüstü bilgisayar, ikinciye tam altın, üçüncüye yarım altın, tiyatroda derece alanlara da tablet bilgisayar ödülü verildi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
14°
sisli
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?