Dün sabah saatlerinden bu yana etkili olan sağanak nedeniyle, Salıpazarı ilçesinde bazı köylerle şehir merkezinin karayolu irtibatını sağlayan Kaya köprüsü yıkıldı. Ayrıca Karayonca köyünde aşırı yağışın heyelana neden olmasıyla ahşap bir ev yıkıldı.

Karayonca köyü muhtarı Hüsamettin Ceniklioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köyde gün boyu etkisini sürdüren yağışların sürdüğünü belirtti.

Yağış sonucu oluşan heyelanda Yılmaz Memiş'e ait ahşap evin yıkıldığını anlatan Ceniklioğlu, ''O anda evde kimsenin bulunmaması can kaybını engelledi ancak evin ahırındaki 2 inek ile 1 at toprak altında kalarak telef oldu'' dedi.

Ayrıca Salıpazarı ilçe merkezinde birçok ev ve iş yerini su bastı, tarım arazileri su altında kaldı.

Etkili yağışın, Terme ilçesinin köylerinde de hayatı olumsuz etkilediği, etkisini sürdüren sağanağın tarım arazilerine zarar verdiği öğrenildi.

Salıpazarı'nda İki Köprü Yıkıldı

İlçeler arasında en çok etkilen ise iki köprüsü yıkılan Salıpazarı oldu. İlçe merkezinde hayatın durma noktasına geldiğini kaydeden Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, "Köylerde yağan yağmur ilçe merkezinde ev ve iş yerlerinde baskınlara neden oldu. Şimdilik köylerle irtibat sağlayamıyoruz, bu nedenle oralarda kaç köprünün yıkıldığını, can kaybının olup olmadığını henüz bilmiyoruz. İlçe merkezinde şuan için kayıp yada can kaybı söz konusu değil. Burada evlerden çok iş yerlerini su bastı. İl merkezinden ve yakın ilçelerden ekipler ilçe merkezinde koordineli bir şekilde can kaybı olmaması için çalışmalarına başladı. Asıl hasarı gün ağardığında hep beraber göreceğiz." dedi.