banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Vezirköprü’de ’Karma Sanayi’ Hamlesi

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Abdulkadir Fişekçi ile Karma Sanayi Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri tarihi Kervansaray’da kahvaltıda bir araya geldi.Vezirköprü’nün olmazsa olmazı ve "mega proje"...

SAMSUN 03.03.2016, 09:23
Vezirköprü’de ’Karma Sanayi’ Hamlesi
Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Abdulkadir Fişekçi ile Karma Sanayi Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri tarihi Kervansaray’da kahvaltıda bir araya geldi.
Vezirköprü’nün olmazsa olmazı ve "mega proje" olarak değerlendirdiği Karma Sanayi Sitesi ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Vezirköprü TSO Başkanı Abdulkadir Fişekçi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın arazi tahsisi ve sanayinin kurulması konusunda yardımcı olacaklarını söyleyerek kendisine teşekkür etti. Çalışmalar hakkında belediye başkanlığını, ilçe kaymakamlığını ve AK Parti ilçe teşkilatını bilgilendireceklerini ifade eden Fişekçi, kurumlar arası çatışmaya meydan vermeden birlik ve beraberlik içinde amaçlarının ilçeye kalıcı bir hizmet bırakmak olduğunu, herkesin katkısını beklediklerini kaydetti. Yer tahsisi konusunda ilçeye 5.5 kilometre mesafedeki 823 dönümlük bir arazi üzerinde çalışıldığını açıklayan Fişekçi, projenin gerçekleşmesi halinde ilçenin 100 yılına katkıda bulunacağını, olayın gündemde tutularak fırsatın değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Çevre ilçelerdeki sanayi sitelerinden örnekler veren Abdulkadir Fişekçi, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı bir konuşmada “Gerekirse sanayicilere arsalar bedelsiz verilecektir” demesinin kendilerini cesaretlendirdiğini, şu an plan aşamasında ve herkesi kucaklayacak olan Karma Sanayi Sitesi’nin 2 yıl içinde bitirilebileceğini sözlerine ekledi.
Yorumlar (0)
17°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?