banner191

banner148

banner179

banner176

Başkan Yılmaz: “Havza’da Planlanan İşleri Yüzde 150 Oranında Yaptık"

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçimlerden önce Havza’da toplanıp kararlaştırılan iş programını yüzde 150 seviyesinde gerçekleştirdiklerini söyledi.İlçelerdeki alt yapı, su ve yol yatırımlarını değerlendirmek,...

SAMSUN 02.03.2016, 18:08
Başkan Yılmaz: “Havza’da Planlanan İşleri Yüzde 150 Oranında Yaptık"
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçimlerden önce Havza’da toplanıp kararlaştırılan iş programını yüzde 150 seviyesinde gerçekleştirdiklerini söyledi.
İlçelerdeki alt yapı, su ve yol yatırımlarını değerlendirmek, ilçelerin öncelikli sorunlarını yerinde tespit ederek sonraki 1 yılın programını yapmak amacıyla düzenlenen toplantılar Havza ilçesiyle devam etti. Havza Belediyesi’ndeki toplantıya, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti İlçe Başkanı Mahmut Karahan, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, daire başkanları ile il ve ilçe belediye meclis üyeleri katıldı.
Toplantının sonunda bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçimlerden buyana yaklaşık 23 ay geçtiğini belirterek, “Seçimlerden önce de yine burada toplanıp Havzamız için önemli görülen, öncelikleri nelerdir diye konuşmuş ve önümüze bir iş programı koymuştuk. O zaman önümüze koyduğumuz iş programını bırakın % 100’ü %150 seviyesinde yerine getirdik. Şu anda 80 tane köyün 60’ının içini beton, sıcak karışım veya parke ile adeta kasabalaştırmak yönünde bir seviyeye getirdik. SASKİ Genel Müdürlüğümüz Havza’nın 80 köyünden 10-15 tanesi hariç su problemi olmayacak hale getirdi. Şimdi bu seneyi planlayalım istedik ve yaklaşık 2.5 saat süren bir toplantı yaptık. Önümüzdeki program ve önceliklerimizi şekillendirdik” diye konuştu.
“KAYNAKLAR SINIRLI, TALEPLER SINIRSIZ”
Kaynakların sınırlı ancak insanların isteklerinin sınırsız olduğunu kaydeden Başkan Yılmaz şunları söyledi: “Sınırsız taleplere sınırlı imkanlarla cevap verirken, önem sırasına göre sıralayarak, sosyal ve insani boyutu açısından en önemlileri hangileridir diye konuşarak önceliklerimizin ne olması gerektiğini tüm netliği ile konuştuk. Biz içme suyu meselesini çok önemli görüyoruz. Su sorunu bir mahallenin en acil çözülmesi gereken ve mazereti olmayan bir ihtiyacıdır diye düşünüyorum. Yol işi tabii ki önemli. Yol işiyle ilgili eskisinden farklı bir anlayışla çalışıyoruz. Eskiden ağırlıklı olarak sathi kaplama yapıyorduk. Ama biz biraz daha üst yapısı kaliteli, sağlam, bugün yapılanın bir sonraki bozulmadığı türden işler yapmayı planladık.”
Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?