Denizcilik sektörünün önemli isimlerinden İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran ve Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Başkanı Murat Kıran'ın ağabeyi Rizeli armatör Tahir Kıran, 26 Haziran’da yapılacak olağanüstü genel kurulda Çaykur Rizespor'a başkan adayı olacağını açıkladı.

Tahir Kıran, Rize'de bir otelde düzenlediği toplantıda Çaykur Rizespor başkanlığına adaylığını açıklayarak, son yıllarda sürekli olarak Çaykur Rizespor taraftarlarından ve camiadan başkan olması yönünde talep gördüğünü belirtti.

Kıran, "Çaykur Rizespor başkanlığı her Rizelinin gurur duyacağı, gönülden isteyeceği şerefli bir makamdır. Bugüne kadar maddi manevi hiçbir desteği esirgemediğim, memleketimin medarı iftiharı Rizespor'a henüz zamanı gelmediği için başkan olmayı düşünmediğimi iki kez açıklama yaparak duyurmama rağmen, bu teveccüh her geçen gün artarak devam etti. Rize ile adım öylesine özdeşleşmiş durumda ki bu ısrarlı teveccüh karşısında ben de Rizespor'a hizmet borcum olduğunu ve artık zamanının geldiğini düşünüyorum. Bu nedenle 19-26 Haziran 2021 tarihinde yapılacak genel kurulda bu şerefli makama aday olma onurunu yaşamaya karar verdim." ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Tahir Kıran; "Teveccüh gösterip bu şanlı görev bize verilirse çözüm üretebilecek güçlü bir kadro ile başarılı yıllar için geliyoruz. Rizespor için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan hiçbir hemşerimin şüphesi olmasın. Bu camianın menfaatlerini ön planda tutmak ve geleceğini inşa etmek amacıyla yola çıktık. Rizespor'u sadece Rize iline sıkışıp kalmaktan kurtaracağız ve bu büyük camiayı zamana taşıyacağız."diye konuştu.