Gemi Sökümde Aliağa Sıkıntılı

Temel faktörler örneğin çelik fiyatları ve kurdaki oynamalar geçtiğimiz bir kaç hafta içerisinde demo piyasalarında Türk alıcılar lehinde olmadı.

Gemi Sökümde Aliağa Sıkıntılı

En son 6670 DWT'luk Azizeh F adlı geminin söküm için baştankara edildiği Aliağa'da yerel çelik levha fiyatlarındaki  %6 lık düşüş nedeniyle yeni hurda gemi alımlarına bir süreliğine ara verildiği konuşuluyor.

Söylentilere göre gelecek haftalarda da çelik fiyatlarında düşüş devam edecek ve bu ayın başlarında hurda gemi piyasasında spekülatif fiyatlarla öne çıkan bazı alıcılar bu pozisyonlarını korumakta güçlük çekecekler.

Yerel talebin devam ediyor olmasına karşılık, fiyatları etkileyen bazı temel faktörler örneğin çelik fiyatları ve kurdaki oynamalar geçtiğimiz bir kaç hafta içerisinde demo piyasalarında Türk alıcılar lehinde olmadı. 

Bu hafta Türk Lirasının değerinde yine oynamaların olması ve yerel çelik levha piyasalarındaki düşüşler Türk alıcıların tekliflerinde MT başına 5 dolarlık bir düşüşe yol açtı. Beklenti Türk alıcıların fiyat tekliflerinde 5 dolarlık daha düşüş yapacakları yönünde.

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176