banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Gemi Sökümde Aliağa Sıkıntılı

Temel faktörler örneğin çelik fiyatları ve kurdaki oynamalar geçtiğimiz bir kaç hafta içerisinde demo piyasalarında Türk alıcılar lehinde olmadı.

Piyasalar 25.09.2014, 08:41
Gemi Sökümde Aliağa Sıkıntılı

En son 6670 DWT'luk Azizeh F adlı geminin söküm için baştankara edildiği Aliağa'da yerel çelik levha fiyatlarındaki  %6 lık düşüş nedeniyle yeni hurda gemi alımlarına bir süreliğine ara verildiği konuşuluyor.

Söylentilere göre gelecek haftalarda da çelik fiyatlarında düşüş devam edecek ve bu ayın başlarında hurda gemi piyasasında spekülatif fiyatlarla öne çıkan bazı alıcılar bu pozisyonlarını korumakta güçlük çekecekler.

Yerel talebin devam ediyor olmasına karşılık, fiyatları etkileyen bazı temel faktörler örneğin çelik fiyatları ve kurdaki oynamalar geçtiğimiz bir kaç hafta içerisinde demo piyasalarında Türk alıcılar lehinde olmadı. 

Bu hafta Türk Lirasının değerinde yine oynamaların olması ve yerel çelik levha piyasalarındaki düşüşler Türk alıcıların tekliflerinde MT başına 5 dolarlık bir düşüşe yol açtı. Beklenti Türk alıcıların fiyat tekliflerinde 5 dolarlık daha düşüş yapacakları yönünde.

 

Yorumlar (0)
7
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102