banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

VTS'nin 5. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi'nin resmen hizmete başlamasının 5. Yıldönümü; İstinye'deki GTH Merkezinde düzenlenen sade bir törenle kutlandı.

ÖZEL HABER 07.01.2009, 17:14
2722
VTS'nin  5. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

VTS'nin  5. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi'nin resmen hizmete başlamasının 5. Yıldönümü; İstinye'deki GTH Merkezinde düzenlenen sade bir törenle kutlandı.

Törene İstanbul Bölge Müdürü Cemalettin Şevli, Bölge Müdür Yardımcısı Cengiz Özkan, İstanbul Liman Başkanı Mustafa Azman, Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı H. Gani Aygün, Kıyı Emniyeti VTS Daire Başkanı Olcay Özgürce, Gemi Kurtarma Daire Başkanı Ali Narcı, GTH Merkezi Müdürü ve GTH Operatörleri Derneği Başkanı Aziz Yaşar Yıldırım, Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı Selçuk Şenkal, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı Şükrü Arık, Başkan Vekili Nihat Turan, Uluslararası Kılavuz Kaptanlar Birliği Başkan Yardımcısı Cahit İstikbal, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği Başkanı Saim Oğuzülgen, Avukat-Kaptan Çağlar Coşkunsu, GTH Başoperatörleri, operatörler ve diğer davetliler hazır bulundu.

İstanbul GTH Merkezi Müdürü Aziz Yaşar Yıldırım; tüm katılımcılara 5. Yılda kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

 

Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı H. Gani Aygün tüm paydaşlarla iletişim içerisinde en iyi hizmeti vermek için organize olduklarını söyledi.

İstanbul Liman Başkanı Mustafa Azman yaptığı kısa konuşmada VTS sisteminin Boğazlara hakimiyetimizin simgesi olduğunu söyledi, tüm paydaşların uyumlu çalışmasına vurgu yaptı.

 

denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürü Cemalettin Şevli; diğer bölgelerde de VTS hizmetlerinin kurularak deniz emniyetinin arttırılmasına yönelik önlemlerin süreceğini söyledi, 5. yılını başarıyla tamamlayan  VTS Operatörlerine çalışanlarına ve ayrıca kılavuz kaptanlar başta olmak üzere sistemin tüm paydaşlarına yaptıkları özverili çalışmalardan ötürü teşekkür etti.

törene katılanlar artık gelenek haline gelen yerde fotoğraf çektirdiler (üstte ve altta)

merkez Müdürü Aziz Yaşar Yıldırım tüm konuklarla teker teker ilgilendi. (Üstte ve altta)

DEFAMED Başkanı Selçuk Şenkal da katılımcılar arasındaydı.

5. Yıl pastası konuklarca hep birlikte kesildi. (Üstte ve altta)

 

 

5. Yıl Pastası deniz Trafik Operatörleri Derneği'nin armağanıydı.

 

 

Yorumlar (1)
yıldırım DELİDUMAN 13 yıl önce
Bir yemekte bir ingiliz leydisi BİSMARCK’ın yanına oturur ve BİSMARCK’a dönerek, "siz diplomatlar evet derseniz bu belki demektir, belki derseniz bu hayır demektir, eğer hayır derseniz korkarım siz bir diplomat değilsiniz" der. BİSMARCK da leydiye "leydim eğer siz hayır derseniz bu belki demektir, belki derseniz bu evet demektir, eğer evet derseniz korkarım siz bir leydi değilsiniz!" der. / Schönhausen Kontu ve Lauenburg Dükü olan Otto von Bismarck (1815-1898), 19. yüzyılda gevşek bir konfederasyon olan Almanya’nın güçlü bir imparatorluğa dönüşmesinde en önemli rolü oynayan ve ilk şansölyesi (başbakan 1871-1890) Alman devlet adamıdır. Yeni Almanya'yı "kan ve demir"le kuracağını söylediği için kendisine "Demir Şansölye" (başbakan) adı verilmiştir. ...
22
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü