banner191

banner148

banner179

banner176

Selma Kalkavan'a Amerika'dan Ödül

Amerikan Coast Guard'ı "Vessel Resque System'e" katkılarından dolayı Turkon Holding'e ait Selma Kalkavan gemisine "Certificate of Merit" sertifikası verdi.

ÖZEL HABER 04.05.2005, 01:02
Selma Kalkavan'a Amerika'dan Ödül

SElMA KALKAVAN'A BİR ÖDÜL DAHA

İlk VOS ödülünü alan tek Türk Gemisi Selma Kalkavan ikinci ödülünü; Amerikan Coast Guard'ı tarafından "Vessel Resque System'e" katkılarından dolayı "Certificate of Merit" sertifasını aldı.

DenizHaber.Com olarak başta Turkon Holding olmak üzere Selma Kalkavan gemisi personelini tebrik ediyoruz.

Amerikan Coast Guard tarafından verilen "Certificate of Merit" Ödülü.

Selma Kalkavan Personeli: 2. Kaptan Ahmet Efe (Teslim Alan), 2. Kaptan Gültekin Ergünay (Teslim Eden), 3.Kaptan Ozan Köseoğlu, Kaptan Hayri Afkan, 4. Kaptan Barbaros Kalkavan.

DenizHaber.Com-Özel

Yorumlar (3)
Cahit İstikbal 15 yıl önce
Başarılı meslekytaşlarımı kutlarım. Bu başarı; Sema Kalkavan gemisinin başarılı Kaptanı Hayri Kaptan ve Zabitleri için ne denli güzel bir olaysa Türk denizciliği için de aynı ölçüde güzel ve anlamlı bir olaydır. Çünkü Türk denizcisinin yurt dışında bu gibi güzel işerle adını duyurması;tüm Türk denizcilerinin önünü açacaktır.
durmus kaptan 15 yıl önce
Merhaba,

Oncelikle Hayri Kaptan ve tum personelini en icten dileklerimle kutlar, Cahit Abininde dedigi gibi Turk denizcilerin bunun gibi basarılarının artmasını temenni ederim. Ama bir iki ufak ilavem olacak ; Geminin adı Sema Kalkavan degil Selma Kalkavan(Sema Kalkavan diye her hangi kayıtlı bir gemi yok) ve www.equasis.org'a gore malesef gemi Metin beyin 4 Marshall Bayraklı Gemisinden biri. Turk Armator'un sahip oldugu Selma Kalkavan gibi bir baslık daha dogru olur kanısındayım.Hemen hemen herkes Selma yada Sema Kalkavan gemisini Turk Bayraklı zanneder ama malesef degil.Insallah ıyı gemilerimizin bayragımızdan kacmaması dilegiyle.

Hoscakalın.
kaan topaloglu 15 yıl önce
Yazıdaki Vessel Resque System yanlış yazılmıştır (Vessel Rescue System)bilgilerinize
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?