banner191

banner148

banner179

banner176

Osman Öndeş krizi büyüyor

DTO Meclis Başkanı Erol Yücel'in Osman Öndeş'in gönderdiği maili okumasıyla başlayan kriz büyüdü. Erol Yücel Dünya Gazetesi'ndeki köşe yazarlığını bıraktığını açıkladı.

ÖZEL HABER 06.01.2006, 15:40
Osman Öndeş krizi büyüyor

Deniz Ticaret Odası Ocak Ayı Olağan Meclis toplantısında,  DTO Meclis Başkanı Erol Yücel'in Referans Gazetesi denizcilik yazarı Osman Öndeş'in kendisine gönderdiği  maili okumasıyla patlayan kriz büyüdü.

Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Yücel Dünya Gazetesi Denizcilik eki Perşembe Rotası'nda haftada bir gün yazdığı köşe yazarlığını bıraktığını açıkladı.

DenizHaber'e özel açıklamada bulunan DTO Meclis Başkanı Erol Yücel, Meclis toplantısında bir gazetecinin kendisine gönderdiği bir maili virgülüne dokunmadan okuduğunu söyleyerek şunları kaydetti: "Bana gönderilen maildeki görüşler o  kişiyi bağlar. Ancak ben bu maili okumamdaki gaye Denizcilik sektörüne hizmet eden Medya kuruluşlarına destek olunması noktasındadır. Mailde ifade edilen Gazetelerin tiraj rakamları Sayın Osman Öndeş'in tespitleridir. Hiç bir şekilde DTO Meclis Başkanı'nın art niyetli olması düşünülemez" dedi.

Dünya Gazetesi Perşembe Rotası'nın Ocak ayı Meclis toplantısını yayınlamamasını saygıyla karşıladığını belirten DTO Meclis Başkanı Erol Yücel "Dünya Gazetesi'nin tavır göstererek benim şahsım ve Deniz Ticaret Odası ile ilgili hiçbir alakası olmayan bir mailden dolayı protesto edilmesini anlamakta güçlük çekiyorum. Dünya Gazetesi'nin bu tavrından dolayı, Perşembe Rotası ekinde haftada bir gün, yaptığım köşe yazarlığı görevini bıraktığımı belirtmek istiyorum" dedi.

Deniz Ticaret Odası Ocak Meclisinde Referans Gazetesi denizcilik yazarı Osman Öndeş, DTO Meclis Başkanı Erol Yücel'e gönderdiği elektronik postada, Türkiye'deki ekonomi gazetelerinin tirajlarını yazmış, DTO Meclis Başkanı'da toplantıda Osman Öndeş'in gönderdiği mailini okuması üzerine, Dünya Gazetesi Perşembe Rotası Yayın Yönetmeni Selçuk Onur, ifade edilen tiraj rakamlarının doğru olmadığını belirterek mail gönderen gazetecinin art niyetli olduğunu ve DTO Meclis Başkanı Erol Yücel'in Osman Öndeş'in olayına alet olmakla suçlamıştı.

DenizHaber.Com-Özel

Yorumlar (1)
murat birecik 14 yıl önce
arkadaşlar,kuş gribinin 2006 turizmimizi vurmaması için, akı^l insanlar olarak önlemler ve çözümler üretmemiz gereken bir kriz dönemindeyiz!lütfen...saygılarımla

murat birecik
banner225
10°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?