banner191

banner148

banner179

banner176

Navtex yayınları web sayfasında

Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan basın açıklamasında NAVTEX yayınları artık web sitesinde günlük güncelleneceği ifade edildi.

ÖZEL HABER 22.04.2005, 16:33
Navtex yayınları web sayfasında

NAVTEX YAYINLARI ARTIK WEB SAYFASINDA

Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan basın açıklamasında NAVTEX yayınları artık web sitesinde günlük olarak güncelleneceği ifade edildi.

Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (KEGKİ) Web sayfasında, Telsiz İşletme Müdürlüğü (Türk Radyo) üzerinden yapılan yazılı seyir uyarı (Navtex) yayınları artık güncel olarak izlenebilecek.

Gemilerin emniyetli seyirleri açısından büyük önem taşıyan söz konusu Navtex yayınları; tehlikeli cisim görülmesi, fener ve şamandıra arızaları, denizaltı kablo çalışmaları, askeri tatbikatlar, fırtına ihbarları, vb. seyir emniyetini çok yakından ilgilendiren bilgilerin telsiz sistemleri aracılığı ile broadcast şeklinde karadan gemilere doğru yayınlanan bilgileri içermekte.

Tüm Türkiye kıyılarını kapsayacak şekilde Türk Radyo bünyesindeki Navtex Sahil Telsiz İstasyonları aracılığı ile yapılan söz konusu yayınlar telsiz sistemleri aracılığı ile yayınlandığı için, denizcilik şirketleri, acenteler vb. kara kuruluşları tarafından alınması ve takip edilmesi bugüne kadar olanaksızdı. Navtex mesajlarının Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü Web sayfasında yayınlanmaya başlanılması ile, denizcilik ile ilgili karasal kuruluşların da internet ortamında söz konusu mesajları güncel olarak takip edebilmeleri ve seyir emniyetine ilişkin riskler konusunda gemilerini önceden uyarmaları mümkün hale geldi.

Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmelerinin Web sayfaları:

www.kegki.gov.tr

www.cssa.gov.tr

www.coastalsafety.gov.tr

DenizHaber.Com

 

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?