banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

İTÜ Öğrencilerinden AB Projesi Başarısı

İ.T.Ü, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri ve Denizcilik Fakülteleri öğrencileri "Geleceğin Gemileri ve Açık Deniz Yapıları" projesinde 23 AB ülkesi arasında ilk üçe girdi.

ÖZEL HABER 18.01.2009, 00:04
3079
İTÜ Öğrencilerinden AB Projesi Başarısı

İ.T.Ü ÖĞRENCİLERİNDEN AVRUPA ÇAPINDA BAŞARI...

İ.T.Ü, Gemi  İnşaatı ve Deniz Bilimleri ve Denizcilik Fakülteleri  öğrencilerinin birlikte katıldığı, Avrupa Birliği projeleri kapsamında geçen yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Visionary Concept for Vessels and Floating Structures’ (Geleceğin Gemileri ve Açık Deniz Yapıları) yarışmasında Avrupa’dan katılan 23 proje arasında ilk üçe girip, Brüksel’de 17 Şubatta düzenlenecek olan Community of European Shipyard’s Association-CESA (Avrupa Tersaneler Birliği) yeniyıl resepsiyonundaki ödül törenine katılmaya hak kazandılar.

Sabri Alkan liderliğinde yarışmaya katılan ekip, Deniz Teknolojisi mühendisliği öğrencileri Erhan Kayabaşı, Hacı Bayram Baygeldi ve Denizcilik Fakültesi, Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği öğrencisi Muzaffer Sarıkaya’dan oluşmakta. Öğrenciler yarışmaya Karadeniz’de yoğun miktarda bulunan Hidrojen Sülfürden, güneş ve dalga enerjisi kullanarak hidrojen üreten açık deniz yapısı ( Hydrogen Production Offshore Structure-HPOS) projesi ile katılıp ilk üçe girmeye hak kazandılar.

İlk üç arasındaki sıralamanın ödül töreni sırasında belli olacağını belirten öğrenciler danışman hocaları Doç.Dr. İsmail Hakkı Helvacıoğlu, Y.Doç.Dr. Şebnem Helvacıoğlu ve Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhsan Aldoğan’a yardımlarından dolayı minnettar olduklarını ifade ettiler.

Takım lideri Sabri Alkan, ödül törenine gitmek için gerekli olan maddi desteğin bir kısmının AB ve İ.T.Ü tarafından karşılanacağını ancak bunun yeterli olmadığını belirtip sponsor arayışı içinde olduklarını ifade etti.


Yarışmayla ilgili detay bilgi için adres:  www.maritime-visions.net

Sponsorluk için mail adresi: sabrialkan@gmail.com

Yorumlar (6)
yunus taylan 12 yıl önce
denizcilik camiası adına böyle önemli başarılara imza atan bütün arkadasları ve özellikle kardeşimiz muzoyu canı gonulden tebrik eder başarılarının devamını dileriz

SAYGILARIMIZLA
HAKKI TOROS 13 yıl önce


GENÇ MESLEKDAŞLARIMI KUTLUYORUM.BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.SİZLERE DESTEK VERMEK GÖREVİMİZ.

HAKKI TOROS
SACİT YAZICI 13 yıl önce
HELAL OLSUN SİZLERE TEBRİKLER BÖYLE GÜZEL İŞLERLE BU DENİZCİLİK KALKINACAK SY BAKANA DUYRULUR BİRAZ BÖYLE GÜZEL İŞLERE EĞİLSİN VE BU GENÇLERİ ANKARA.YA DAVET EDİP KUTLASIN DERİM NERDE DEVAM ÇOCUKLAR BENCE DTO GİSBİR E DE BİLDİRMEK LAZIM MURAT BAŞKAN DUYSUN
HIZIR KAYA 13 yıl önce
genç arkadaşlarımızın başarısını yürekten destekliyoruz ve tebrik ediyoruz. özellikle ülkemiz açısından zor geçen bu günlerde böyle genç arkadaşlarımızın ülkelerinin adını duyurması bize ayrı bir mutluuk kaynağı olmuştur..

gönlümüz sizinle..
F A T İ H Y I L M A Z 13 yıl önce
Öncelikle, adı geçen hocalarımızı ve öğrenci arkadaşlarımızı başarılarından dolayı tebrik ederim. Öyle görünüyor ki; Türkiye'de yetkinlik sorunu yaşan Deniz Teknolojisi Mühendisliği, en sonunda kendi tanımına uygun tipte projelerle kendini kanıtlamayı başarabilecek. Özellikle, Karadeniz'de artan petrol arayışlarına paralel olarak, o bölgenin açık deniz yapılarına olan ihtiyacı da arttıkça, Deniz Teknolojisi Mühendisliği'nin buna benzer çok sayıda projeye imza atabileceğini sanıyorum. Böylece, kendi yetkinlik alanındaki talep hacmi dahada artan Deniz Teknolojisi Mühendisliği'nin, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisiliği'nin yetkinlik alanından çıkabilmesi de kolaylaşabilir heralde. Tekrar tebrik eder, böylesine başarılı projelerin devamını dilerim.
yelkenci 13 yıl önce
Oncelikle kardeslerimizi tebrik ederim. Tum gemi insaati fakultelerinin, erken zamanda petrol platformu ve supply tekneleri bolumu acmasi kacinilmazdir. Bu alanlarda genislersek, tersanelerimizde gemi piyasasinin zorlu gecirdigi gunlerde, platform ve supply tekneleri uretebilirler.

Pruvaniz neta olsun.
23
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü