banner191

banner148

banner179

banner176

Elisa-Z'nin Armatöründen DenizHaber'e Açıklama

Sinop'un Boztepe burnu açıklarında bugün alabora olarak batan Elisa-Z gemisinin armatörü Barış erdoğdu, Denizhaber'e açıklamalarda bulundu.

ÖZEL HABER 17.07.2009, 19:40
Elisa-Z'nin Armatöründen DenizHaber'e Açıklama

Elisa-Z'nin Armatöründen DenizHaber'e Açıklama

Sinop'un Boztepe burnu açıklarında bugün alabora olarak batan Elisa-Z gemisinin armatörü Barış Erdoğdu, Denizhaber'e açıklamalarda bulundu.

Erdoğdu; geminin armatörünün Bulgaristan Varna merkezli Victory Shipping adlı firma olduğunu, bu firmanın kendilerine ait bulunduğunu açıkladı. Erdoğdu; GEMİNİ firmasının işletmeci firma olduğunu geminin armatörü olmadığını söyledi.

Erdoğdu; geminin Poti-İstanbul değil Batum-İstanbul-Afrika seferini çevirmekte olduğunu; 4 gün önce Gürcistan'ın batum limanından hareket ettiğini; karadenizde fırtına nedeniyle geminin Çarşamba günü Sinop Limanı'na sığınarak burada 2 gün demirde olduğunu belirtti.

Sancak tarafta saç atmış

Geminin bu sabah demir almasının ardından seferine devam etmek istediğini ancak Sinop Boztepe burnu açıklarında sancak tarafta saç atması yüzünden geminin su almaya başladığını; daha sonra da alabora olarak battığını belirtti.

Erdoğdu; geminin güvertesinde 23 metre boyunda bir katamaran tekne, 17 metre boyunda bir motor yat ve bir adet de TIR bulunduğunu; bunlardan motor yatın yüzer halde kurtulabildiğini söyledi.

Barış Erdoğdu; geminin tüm GM hesaplarının yapılmış olduğunu ve Kaptan Mehmet Özkan yönetiminde olduğunu sözlerine ekledi.

Pınar E Gemisinin de armatörü

Elisa-Z gemisinin armatörü Barış Erdoğdu, geçtiğimiz Nisan ayında Akdeniz'de botları batan 143 mülteciyi kurtaran Pınar-E gemisinin de armatörü. Pınar-E gemisi bu insanlık örneği hareketinden dolayı çeşitli ödüller aldı.

Yorumlar (5)
ahmet caglar 11 yıl önce
bu gemi barış erdogdunun gemisiydi ama bu geminın batması saç atması çok normaldir çünkü çok bakımsız bir gemiydi
oruç deniz 10 yıl önce
adminin dikkatine haberde kullandığınız fotoğrafı kaldırmanız dileğiyle.pergel ne zamandan beri iki elle tutulur oldu?siteyi komik hale düşürüyor?
10 yıl önce
SAYIN ORUC ARKADASIM BU PERGELLER IKI ELLE TUTULAN PERGEL YAHU ARKADAS MAKINECIYE BENZIYOR GIBI NE DERSIN.
captan çiçek 10 yıl önce
bu elize-s gemisinin batması çok normal olup ve hatta bu geminin jilete gitme vaktinin geçmiş oldugunu düşünüyorum saygı ve sevgilerle
adem 9 yıl önce
siz armator arkasında cemahat yapanlar armatör secdeye eğildim ayağamı kalkıyosunuz işe girmek için türlütü yalan söyleyipte sonradan kuyusunumu kazıyosunuz
24°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?