banner191

banner148

banner179

banner176

Osmaniye’de Çanakkale Zaferi törenle kutlandı

Osmaniye’de Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Belediye Asri Mezarlıkta bulunan Şehitlikte düzenlenen törenle kutlandı.Program Osmaniye Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit...

OSMANİYE 18.03.2017, 15:24
Osmaniye’de Çanakkale Zaferi törenle kutlandı

Osmaniye’de Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Belediye Asri Mezarlıkta bulunan Şehitlikte düzenlenen törenle kutlandı.

Program Osmaniye Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneğinin şehitliğe çelenk sunumu ile başladı. Daha sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak saygı atışı yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yarbay Tarık Şentuna yaptı. Şentuna’nın konuşmasının ardından Şehit kızı Yeşim Yaren Ölmez, ‘Şehit’ isimli şiirini gözyaşları içinde okudu.

Vali Al’ın Şeref defterini imzalamasının ardından 18 Mart ile ilhili mesajı okundu. Al’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

"Çanakkale bir milletin gösterebileceği en büyük dayanışmadır. Çanakkale kardeşlik, milli birlik ve beraberlik şuurudur diyen Al, “Vatan söz konusu olduğunda bu milletin top yekün neler yapabileceğinin en güzel örneğidir. Çanakkale Yemendir, Trablusgarptır, Kahiredir, Bağdat’tır, İstanbul’dur, Bosna’dır, Kırcaali’dir, Kayseri’dir, Diyarbakır’dır. Çanakkale Türk’tür, Kürt’tür, Boşnak’tır, Çerkez’dir, Arap’tır, Arnavut’tur. Çanakkale , ‘Çanakkale geçilmez’ deyip genç yaşlı, ülkenin her köşesinden gelerek milli ve manevi değerleri için hayatını ortaya koyan ve tüm dünyanın milletimizin yeniden direnerek dirilişine şahitlik ettiği yerdir. Bizlere düşen, onurlu duruşları ve insanüstü mücadeleleriyle hürriyetimizin ve istiklalimizin ölümsüz sembolleri olan ecdadımızın açmış olduğu yoldan sapmadan yürümek, emanetçisi olduğumuz bu vatan topraklarını, kendi kültür ve medeniyetinin meşalesiyle geleceğini gören ve tasavvur eden bir gençliğe devretmektir.”

Konuşmaarın ardından Kur’an-ı Kerim okunarak İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından dua yapıldı.

Program sonunda Vali Kerem Al, Garnizon Komutanı Albay Ahmet Serdar Gül, Belediye Başkanı Kadir Kara, AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu ile protokol mensupları şehit mezarlarına çiçek bıraktı.
Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?