banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Ünye’ye dev yatırım

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye ilçesine tarihinde görülmemiş bir bütçeyle hizmet vermeyi sürdürdüklerini belirterek, “Büyükşehir olmadan önce yıllık 3 milyon TL bütçeye sahip Ünyemize toplam 93 milyon TL’lik...

ORDU 07.04.2017, 14:30
61
Ünye’ye dev yatırım

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye ilçesine tarihinde görülmemiş bir bütçeyle hizmet vermeyi sürdürdüklerini belirterek, “Büyükşehir olmadan önce yıllık 3 milyon TL bütçeye sahip Ünyemize toplam 93 milyon TL’lik yatırım yapacağız” dedi.

Başkan Enver Yılmaz, Ünye ilçe merkezinden yayın yapan radyonun sabah programına katıldı. Burada Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ünye’de hayata geçirdiği ve planladığı çalışmaları kamuoyuyla paylaşan Yılmaz, yol yatırımlarından doğal gaz çalışmalarına, sosyal tesislerden OSKİ yatırımlarına kadar birçok konuda yaptığı açıklama yaptı.

3 milyon liradan 93 milyon liraya

Ünye ilçemize bu zamana kadar toplam 26 milyon TL’lik su, yol yatırımı için 30 milyon TL yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Yılmaz, “Hiç sıcak asfalt dökülmemiş olan ilçemizde geride bıraktığımız süreçte 31 km sıcak asfalt ve 66 km asfalt yol yaptık. Bu kapsamda toplam 150 km asfalt yol inşa edeceğiz. Ünye Port’un altyapısını hazır hale getirdik. Mayıs Haziran ayları gibi başlayacak Ünye Çamlık Projemiz için 15 milyon TL harcayacağız. Projemiz tamamlandığında bölge, herkesin gönül rahatlığıyla gidebileceği bir sosyal donatı alanı olacak” diye konuştu.

Ünye Organize Sanayi Bölgesi(OSB)’nin ilk kez yatırım programına alındığını ve buraya 2 milyon 600 bin TL aktarıldığını belirten Yılmaz, “Ayrıca Yunus Emre Gençlik Kampımız için 1 milyon TL harcadık. Altınordu ilçemizde sürdürdüğümüz ve herkesin büyük memnunluk duyduğu dış cephe iyileştirme çalışmalarına 180 adet binayla Ünye ilçemizde de başlıyoruz. Dönerçeşme Meydanı ve Şeyh Yunus Emre Türbemizi tamamladık. Kazancılar Caddesi’ndeki 11 binanın restorasyonu tamamlandı ve ikinci etap projesi onaylandı. Fevzi Çakmak Parkı ve Sosyal Tesisimizi Nisan ayı sonuna kadar hizmete almayı planlıyoruz. Tüm bu yatırımların toplam bedeli 93 milyon TL tutacak. Verdiğimiz her sözün arkasındayız. Ünye için gereken neyse hepsini hayata geçiriyoruz” açıklamasında bulundu.

“Ünye’ye ilk doğal gaz verildi”

Büyükşehir Belediyesinden önce Ünye ilçesinde doğal gazın olmadığını hatırlatan Başkan Yılmaz, “Ünye ilçemizde toplam 48 km çelik hat döşeyerek 6 bin potansiyel aboneye ulaşmış olup, yatırım miktarımız 10 milyon TL. Bu süreçte Ünye, Çınarlık, Kaledere ve Atatürk Mahallelerinin bir kısmı doğal gaza kavuştu. 2017 yılında da 10 milyon TL maliyetinde yapacağımız yatırımla birlikte Atatürk, Kaledere, Çamurlu ve Fevzi Çakmak Mahallelerinin tamamına doğal gaz verilecek” dedi.

“64 milyon TL doğal gaz yatırımı yapılacak”

Büyükşehir olmadan önce Ordu ilinde doğal gaz abone sayısının 63 bin iken, 3 yılda 27 bin aboneyle bu sayıyı 90 bine yükselttiklerini belirten Başkan Enver Yılmaz, “2007-2014 yılları arasında Ordumuzda doğal gaza 28 milyon TL yatırım yapılmışken bizler, 3 yıllık süreçte 42 milyon TL’lik doğal gaz yatırımı gerçekleştirdik. 2017 yılında da 22 milyon TL maliyetinde doğal gaz yatırımı yapacağız. Çalışmalarımız tamamlandığında doğal gaza toplam 64 milyon TL yatırım yapmış olacağız” diye konuştu.

“Teleferik talebi olursa değerlendiririz”

Daha önce vatandaşlar talep ederse Ünye’ye kısa mesafeli bir teleferik yapabilecekleri yönünde yaptığı açıklamanın sorulması üzerine güncel durumu ifade eden Başkan Yılmaz, “Ünyemize teleferik yapılmasıyla ilgili bir sözümüz yoktu ancak Altınordu ilçemizdeki teleferiğin cazibesini gördükten sonra Ünye ilçe merkezinden Çakırtepe’ye kadar butik bir teleferik olabilir demiştim. Kamuoyundan bu konuda destek beklerken, farklı ve olumsuz görüşler ortaya çıktı. Herkesin istikrarlı duruşu ve talebi olursa sözümüzün arkasındayız ve tekrar değerlendiririz. Yeşili bol Ünyemizin imajına uygun, deniz üzerinden geçecek bir teleferik olabilir. Güzergahların uzun olması, hem işletme hem de yapım maliyetini artırıyor” açıklamasında bulundu.

“Başpehlivan Recep Kara, artık Ordu’yu temsil edecek”

Konuşmasının devamında Başpehlivan Recep Karayı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı yaptıklarını belirten Başkan Enver Yılmaz,“Recep Kara kardeşimiz ile 1 yıldır bu konuda görüşüyorum.İlimizin bireysel sporlarında da başarı sağlamak istiyoruz. Recep Kara, resmi olarak Daire Başkanımız ve lisanslı sporcumuz oldu. Bundan sonra kendisi, Ordu Büyükşehir Belediyesi adına tüm müsabakalara katılacak. Güreş liginde mücadele edecek bir takım kuracağız. Bu sistemi de Recep Kara sürdürecek” şeklinde konuştu.

“Botanik Park’ın sorumluluğu bizde değil”

Son günlerde kamuoyunda Botanik Parka Şehir Hastanesi yapılmasıyla ilgili yöneltilen soruyu da cevaplandıran Başkan Yılmaz, “Bu konuda nihai karar verilmedi. Bu kararı vermek Büyükşehir Belediyemize ait değildir. Konu hakkında Sağlık Bakanlığı karar verici ve Orman Bakanlığı da onay verici makamlardır. Karar sorumluluğu bizde değildir” dedi.

Son alarak, 13 Nisan Cuma günü Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu’ya geleceğini hatırlatan Başkan Enver Yılmaz, “Perşembe günü saat 15.00’te Cumhurbaşkanımızı misafir edeceğiz. Dünya liderimizi Ordu’da ağırlayarak katılımı en yüksek mitinglerden birini gerçekleştireceğiz. Herkesi bu mitinge davet ediyorum” diye konuştu.
Yorumlar (0)
17
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü