banner191

banner148

banner179

banner176

Fatsa’da bu yıl 110 km asfalt yol yapılacak

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa ilçesine bu yıl 110,2 km asfalt yol yapacaklarını söyledi.Büyükşehir Belediyesi, Fatsa’nın mahalle grup yollarını sıcak asfalta ve mahalle yollarını ise asfalt yola kavuşturuyor....

ORDU 28.03.2017, 14:17
Fatsa’da bu yıl 110 km asfalt yol yapılacak

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa ilçesine bu yıl 110,2 km asfalt yol yapacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, Fatsa’nın mahalle grup yollarını sıcak asfalta ve mahalle yollarını ise asfalt yola kavuşturuyor. Başkan Enver Yılmaz, 2017 yılı içerisinde ilçede 68,2 km sıcak asfalt ve 42,5 km ise asfalt yol yapacaklarını söyledi. Fatsa ilçesinde mahalle ve grup yollarında devam eden alt yapı ve sıcak asfalt çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, "Eski Korgan yolu olarak bilinen Yenikent, Tahtabaş ve Hoylu grup yolu 6 km sıcak asfalta kavuşuyor. Başladığımız asfalt çalışmaları, bu hafta içerisinde tamamlanacak. Ünye-Kumru karayolundan başlayan 14 km uzunluğunda, Kumru Yeni Akçalan Mahallesi ile Fatsa Oluklu ve Hatipli Mahallelerini kapsayan ve Fatsa-Kumru karayoluna bağlanan güzergahta sıcak asfalt ve alt yapı çalışmaları devam ediyor. Fatsa-Aybastı karayolundan başlayıp Meşebükü ve Hamlık Mahallerini Fatsa ilçe merkezine bağlayan 10 km’lik güzergahta sanat yapısı ve yol genişletme çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Kısa zamanda bu grup yolumuz da sıcak asfalta kavuşacak. Fatsa- Kumru karayolundan başlayıp, Dolunay ve Evkaf Mahallelerini birbirine bağlayan devlet hastanesi, yol güzergahından devam eden Karadeniz Sahil Yolu’na bağlanan güzergahta alt yapı çalışmaları tamamlandı. İnşallah haftaya sıcak asfalta başlayacağız. İslamdağ - Beyceli grup yolunun Fizme bağlantısındaki 13 km’lik yol, bu yıl sıcak asfalta kavuşacak. Erenyurt - Kumru bağlantı yolu, Sazcılar - Yeşiltepe Yolu, Bolaman Mahallesi Kuyudibi mevkisi, Ayazlı Mahalle yolu, Aşağıtepe Mahallesi (Apsaklı - Yukarıtepe bağlantısı), Bahçeler - Yukarı Bahçeler Mahalle yolu, Meşebükü Velinatoğlu - Büyükçayır Sokak, Meşebükü Tahtabaş Mahallesi ve Taşlıca - Demircili Mahalle yolunu sıcak asfalta kavuşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Fatsa’nın yolları asfaltla buluşuyor

Fatsa’da 2017 yılında asfalt programı kapsamında yapılacak çalışmalarla ilgili de açıklama yapan Başkan Enver Yılmaz, “Kösebucağı - Yenidoğan - İslamdağ grup yolu, Oluklu, Yusuflu ve M. Akif Mahalle yolu, Fatsa, Ahmetler ve Keşköy Mahallesi bağlantı yolu, Ilıca, Yeşilyurt, Sarmaşık ve Çamarası Mahalle yolu; Bolaman (Kuyudibi), Buharı ve Yassıbahçe Mahalle grup yolu, Bolaman, Bozdoğan, Yaranoğlu ve Kavraz Mahalle yolu, Yassıtaş ve Sefaköy Mahalle yolu, Sefaköy Mahalle yolu (Gaga Gölü üstü), K. Koç Mahalle yolu, Hatipli, Çubuklu ve Yusuflu Mahalle yolu, Tahtabaş - Yenikent grup yolu (Eski Korgan yolu), Örencik ve Duayeri Mahalle yolu, Sudere Mahalle yolu, Kılavuzömer ve Budak bağlantı yolunu asfalta kavuşturacağız” diyerek sözlerini tamamladı.
Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?