banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Ürgüp’te ticarethane su borçlarının son ödeme tarihi uzatıldı

ÜRGÜP BELEDİYESİ'NDEN YAPILAN YAZILI AÇIKLAMADA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ İLE HALKIN TOPLU OLARAK BİR ARADA BULUNDUĞU BAZI TİCARETHANELERİN KAPATILMASI SONUCUNDA ESNAFLARIN MAĞDURİYET YAŞAMAMASI İÇİN SU BORCU ÖDEME SÜRESİNİN BİR AY ÖTELENDİĞİ BELİRTİLDİ.

NEVŞEHİR 17.03.2020, 15:14
22
Ürgüp’te ticarethane su borçlarının son ödeme tarihi uzatıldı

Ürgüp Belediyesi zor zamanlarda Ürgüplü vatandaşların mağduriyet yaşamaması için yoğun mesai harcıyor.

Ürgüp Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesi ile halkın toplu olarak bir arada bulunduğu bazı ticarethanelerin kapatılması sonucunda esnafların mağduriyet yaşamaması için su borcu ödeme süresinin bir ay ötelendiği belirtildi. Uygulamaya göre son ödeme tarihi 31 Mart 2020 Salı günü olan ticarethanelere ait su fatura borçları, bir ay ötelenerek tahsil edilecek.

"Nice badireleri milletçe birlik ve beraberlik içerisinde atlattık" diyen Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, "İnşallah korona virüs konusunda da hep birlikte el ele hükümetimizin aldığı tedbir kararlarına uyarak bu virüsü en az zararla atlatıp normal hayatımıza dönmüş olacağız. Toplumsal olarak sağlığımız için vatandaşlarımızdan ricamız 14 gün kuralına uymalarıdır. Biz Belediye olarak hijyen ve dezenfekte konusunda azami duyarlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile dün geçici olarak faaliyetleri durdurulan insanların toplu halde bulunduğu alanlarda faaliyet gösteren işletmelerimiz ve Ürgüp’teki tüm ticarethanelerin su borcu son ödeme günü olan 31 Mart tarihini 30 Nisan Perşembe gününe öteledik" dedi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
22
kapalı
banner102
Günün Karikatürü Tümü