banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Senator Lines Almanya hattında

17 düzenli servisle Türk ithalatçısına ve ihracatçısına hizmet veren Senator Lines, geleneksel direkt Kuzey Avrupa servisi ile yükleri Hamburg Limanı’na taşıyor.

NAKLİYAT 27.07.2006, 01:02
Senator Lines Almanya hattında

Senator Lines’ın Kuzey Avrupa’ya direkt hizmet verdiği JMA servisi, bölge ülkeleri ile yapılan ticarette önemli bir rol oynuyor.

Rotası, Mersin-İzmir-Salerno-Felixstowe-Hamburg-Antwerp-İskenderiye-Beyrut-Lattakia-Mersin-İzmir olan bu servis, Hamburg Limanı’na İzmir’den 10 günlük, Mersin’den 11 günlük kısa transit sürelerle büyük avantajlar sağladığından özellikle Almanya’ya yapılan gıda ihracatları için tercih ediliyor.

İç dağıtımda su ve demiryolu

Kuzey ve Orta Avrupa'nın iç bölgelerine yapılacak teslimatlar da yine Antwerp ve Hamburg Limanları'ndan demiryolu ve suyolu bağlantısı ile düzenli ve hızlı bir şekilde sağlanıyor. Ayrıca İskandinavya ve Baltık ülkelerine de Hamburg Limanı'ndan düzenli bağlantılarla aktarmalı olarak servis veriliyor.

Türkiye'de 1972 yılından beri faaliyet gösteren Senator Lines, geçtiğimiz yıl Avrupa – Asya hattında sürdürdüğü 17 düzenli servisle bir önceki yıla göre yüzde 2,2 artış göstererek 770.400 TEU kapasiteye ulaştı; konteyner elleçleme kapasitesi ise yüzde 4,7 oranında arttı.

DenizHaber.Com

Yorumlar (0)
21°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?