banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Muş’ta 456 Adet Beton Sıvat Dağıtımı Yapılacak

Muş İl Genel Meclisi, il merkezi ve ilçelerde toplam 456 adet beton sıvat dağıtımının yapılacağını açıkladı.Muş İl Genel Meclisi, 2016 yılı Mart ayı ikinci toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya başkanlığında yapılan...

MUŞ 02.03.2016, 16:54
Muş’ta 456 Adet Beton Sıvat Dağıtımı Yapılacak
Muş İl Genel Meclisi, il merkezi ve ilçelerde toplam 456 adet beton sıvat dağıtımının yapılacağını açıkladı.
Muş İl Genel Meclisi, 2016 yılı Mart ayı ikinci toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya başkanlığında yapılan toplantıda, 6 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama ve önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile toplantı devam etti. Gündemin bir diğer maddesi olan DAP kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi’nce Muş İl Özel İdaresine gönderilen hayvan içme suyu sıvatlarının beton olanlarının dağıtılıp dağıtılmadığı konusunda daha önce görevlendirilen Sulama ve İçme Suyu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas komisyonları raporları gündeme getirildi.
Gündem maddesi üzerine komisyon raporlarını okuyan Meclis Katibi Ümit Sakık, merkez ve ilçelerde dahil olmak üzere toplam 456 adet beton sıvatın yapıldığını söyledi. Sıvatların depolarda olduğunu ve bunların kurulması için gerekli ekipmanlara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Sakık, “DAP kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi’nce İl Özel İdaresine gönderilen sıvatlarının Muş merkeze 242 adet, Bulanık ilçesine 70 adet, Hasköy ilçesine 17 adet, Korkut ilçesine 36 adet, Malazgirt ilçesine 34 adet ve Varto ilçesine 57 adet olmak üzere toplam 456 adet beton sıvat dağıtımı yapılacaktır. Ancak, beton sıvatların dağıtımı için araç temini yapılmadığından, Muş merkez ile Hasköy ve Korkut ilçelerine dağıtımı yapılacak olan beton sıvatlar Muş merkezdeki şantiyede muhafaza edilmekte olup, diğer sıvatlar ise Bulanık, Malazgirt ve Varto ilçe şantiyelerinde bulunmaktadır. Söz konusu beton sıvatların her bir tanesinin ağırlığı 1 ton olması nedeniyle bunların dağıtımı ileri tarihlerde İl Özel İdaresince yapılacaktır” ifadelerini kullandı.
Açıklanan komisyon raporları oy birliğiyle uygun görülmesiyle birlikte dilek ve temennilerden sonra toplantı son buldu.
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?