banner191

banner148

banner179

banner176

Başkan Asya, canlı yayında Muş’u anlattı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, konuk olduğu bir televizyon kanalının canlı yayınında Muş’u anlattı.Ülke TV’de Mustafa Yıldız ile Odak Noktası programına konuk olan Başkan Feyat Asya, Muş ile ilgili önemli konulara değindi. Muş Ticaret...

MUŞ 22.03.2017, 17:26
Başkan Asya, canlı yayında Muş’u anlattı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, konuk olduğu bir televizyon kanalının canlı yayınında Muş’u anlattı.

Ülke TV’de Mustafa Yıldız ile Odak Noktası programına konuk olan Başkan Feyat Asya, Muş ile ilgili önemli konulara değindi. Muş Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirilen ve bir saat devam eden canlı yayın programında Başkan Asya, Muş’taki Nevruz Bayramı kutlamalarından Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine, cazibe merkezleri programından belediyenin çalışmalarına kadar birçok konuda izleyicileri aydınlattı. Konuşmasına nevruz kutlamalarına değinerek başlayan Başkan Asya, "Baharın müjdecisi olan nevruzu bizlerde çeşitli etkinliklerle kutladık. İl Valiliğimizin koordinesinde güzel bir ortamda bugünü icra ettik. Bir kez daha nevruzun ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin huzuruna, vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğinin pekişmesine vesile olmasını dilerim" dedi.

16 Nisan’da yapılacak olan referandum ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Asya, "Anayasa değişiklik paketinin halk oylamasına sunulacağının açıklanması ile kendi yerelimizde çalışmalarımıza başladık. Milletvekilimiz, il başkanımız, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve teşkilattaki arkadaşlarımızla birlikte vatandaşlarımızla bir araya gelmeye başladık. Kendilerine Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin gerekliliğini açıklıyoruz. Mevcut sistemin ülkenin daha iyi yerlere gelmesine engel olduğunu söylüyoruz. 1982 Anayasasının bir darbe anayasası olduğunu ve bu anayasanın yapım sürecinde sivil inisiyatifin ve siyasi partilerin dahil edilmediğini, bunun şimdiki işleyişi ne kadar zorladığını anlatıyoruz. Yeni sistemin ise vatandaşların hakkını hukukunu en iyi şekilde korunabilmesine olanak sağladığını, ülke işleyişini bir düzeye getireceğini aktarıyoruz. 16 Nisan’a kadar toplumun her kesimine ulaşmaya çalışacağız. Biz onları bilgilendirerek sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. İnşallah onlarda doğru kararı verirler. Bu referandumda güçlü bir ‘evet’ çıkacağını umuyorum” ifadelerini kullandı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 23 ili kapsayan, aralarında Muş’un da bulunduğu ‘Cazibe Merkezleri Programı’ ile ilgili konuşan Başkan Asya, "Hükümetimiz tarafından uygulamaya alınan program sonrası bizler de yatırımcıları teşvik amaçlı çalışmalar yaptık. Halen bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şimdiye kadar 45 proje kabul edildi. Bu projeler, 450 milyonu aşkın bir yatırıma tekabül ediyor. Daha fazla müracaat yapılacağını umuyorum. Muş, yatırımcıların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek kapasitedir. Bizler de sorunsuz yatırım için gerekli altyapı hazırlıklarını yapmaya devam edeceğiz. İnşallah bu tür yatırımlarla ilimizdeki istihdam sorununu da ortadan kaldırmış olacağız” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?