banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Muğla’da 70 kaçak göçmen ve iki organizatör yakalandı

Muğla’nın Datça Ve Bodrum İlçelerinde Sahil Güvenlik Ekiplerince 70 Düzensiz Göçmen İle Göçmen Kaçakçısı Olduğu Değerlendirilen 2 Türk Vatandaşı Yakalandı.

MUĞLA 05.11.2019, 12:08
Muğla’da 70 kaçak göçmen ve iki organizatör yakalandı

Muğla bölgesinde 4 ayrı düzensiz göçmen olayında 70 düzensiz göçmen ve iki Türk göçmen kaçakçısı Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

Datça ilçesi açıklarında fiber tekne içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bildirilmesinin ardından bölgeye sevk edilen sahil güvenlik botları tarafından tekne içinde 6 Suriye ve 5 Irak uyruklu olmak üzere toplam 11 düzensiz göçmen ve göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen 2 Türk yakalandı.

Bodrum Çavuş Adası açıklarında ise lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin ardından hareket halindeki lastik bot durdurularak içerisindeki 37 Suriye ve 5 Filistin uyruklu olmak üzere toplam 42 düzensiz göçmen yakalandı. Bodrum Akyarlar açıklarında da bölgede devriye görevi yürüten Sahil Güvenlik Botu tarafından tespit edilen hareketli 2 ayrı lastik bot durduruldu. Lastik bot içinde 12 Kongo, 2 Myanmar, 2 Orta Afrika ve 1 Gabon uyruklu olmak üzere toplam 17 düzensiz göçmen yakalandı.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?