banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Engellilere ’Engelsiz’ Kına Gecesi

Muğla’da ‘Engelliler Haftası’ etkinlikleri kapsamında askere gidecek engelliler için ‘Kına Gecesi’ ve ‘Engeliz Eğlence’ düzenlendi. Menteşe Öğretmenevinde düzenlenen geceye Vali Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek, İl Garnizon ve...

MUĞLA 13.05.2016, 00:41
Engellilere ’Engelsiz’ Kına Gecesi
Muğla’da ‘Engelliler Haftası’ etkinlikleri kapsamında askere gidecek engelliler için ‘Kına Gecesi’ ve ‘Engeliz Eğlence’ düzenlendi. Menteşe Öğretmenevinde düzenlenen geceye Vali Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek, İl Garnizon ve Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan ve eşi Dilek Özfidan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve eşi Zeliha Akkuzu ve aileler katıldı.
Vali Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek salona gelişlerinde tüm engelliler ve aileleri ile yakından ilgilendiler. Gecede konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, Türk örf ve adetlerinde askerliğin kutsal olduğunu söyledi. Vali Çiçek, “Bu akşam askerlik yapacak olan çocuklarımızın kına gecesini yapacağız. Yarın bu çocuklarımız askerlik elbisesini giyip yemin edecek ve tezkere alacaklar. Türk toplumundaki en önemli ve kutsal saydığımız değerlerden birisi askerliktir. Askerliğini yapmayan kişilere bizim toplumda askeriliğini yap da gel derler. Bu çocuklarımız da toplumun bir parçası olduğu için İl Jandarma Komutanlığımızda askerliklerini yapacaklar ve tezkerelerini vereceğiz. Toplumun en önemli parçalarından birisi olan bu sizlerin bu güzel kutsal görevi yapmanızı istiyoruz” dedi.
Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu, “Bu akşam geleneksel hale getirdiğimiz ve yarın askerliklerini yapacak olan askerlik çağına gelmiş gençlerimiz için asker eğlencemiz ve engelsiz balomuz var. Eğlencemize askere gidecek gençlerimiz, aileleri ve yakınları katılacak. Biz dernek olarak bu organizasyonu gerçekleştirirken askerlik çağına gelmiş veya gelmemiş tüm engelli çocuklarımızı kına yakıyoruz ve gönüllerince eğlenmelerini sağlıyoruz” dedi.
5 AY SONRA DIŞARI ÇIKTI
Kına gecesine katılan ve kas erimesi hastalığı nedeniyle 20 gün yoğun bakımda kalan ve 5 aydır evden çıkamadığı öğrenilen Mahsun Kara isimli engelli genç doktor refakatinde yarım saatliğine geceye katıldı. Koyu Beşiktaş taraftarı olduğu öğrenilen Kara’ya Beşiktaşlı futbolcuların imzaladığı forma Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından gecede hediye edildi.
Konuşmaların ardından engelli askerler için düzenlenen kına gecesinde Vali Amir Çiçek’in eşi Hülya Çiçek, İl Garnizon ve Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan’ın eşi Dilek Özfidan tarafından ‘Kınan kutlu olsun’ şarkısı eşliğinde engelli askerlerin kınaları yakıldı. Kına yakma töreninin ardından engelli askerler ve aileleri müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.
Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?