banner191

banner148

banner179

banner176

Çanakkale Şehitleri hoşaf ekmek ile anıldı

Çanakkale Şehitleri Bodrum’da hoşaf ve peksimet ile anıldı. Bodrum Halk Eğitim Merkezi önünde düzenlenen etkinlik te Çanakkale zaferinin 102’inci yıl dönümünde şehitler anıldı.Anma etkinliği nedeniyle ayrıca Bodrumlu 290 şehidin isimleri...

MUĞLA 17.03.2017, 19:11
Çanakkale Şehitleri hoşaf ekmek ile anıldı

Çanakkale Şehitleri Bodrum’da hoşaf ve peksimet ile anıldı. Bodrum Halk Eğitim Merkezi önünde düzenlenen etkinlik te Çanakkale zaferinin 102’inci yıl dönümünde şehitler anıldı.

Anma etkinliği nedeniyle ayrıca Bodrumlu 290 şehidin isimleri nin yazılı olduğu bir panolar ve çeşitli görsel malzemeler sergilendi. Saygı duruşu ardından İstiklal marşımız okundu ve dualar edildikten sonra hoşaf, peksimet dağıtıldı. Çok sayıda vatandaşında katıldığı etkinlik sırasında asker ve gaziler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdür Mehmet Ünal Çanakkale şehitlerini andıklarını belirterek ”Bu gün Çanakkale savaşımızın özellikle 18 mart deniz savaşının ve zaferinin 102 inci yıldönümü münasebetiyle Çanakkale şehitlerimizi anmak hem de zor ve çetin şartlarda yiyeceğin içeceğin az olduğu bir konumda bir öğünü temsilen hoşaf ve ekmek ikramında bulunduk şehitlerimizin ruhuna. Amaç burada hem şehitlerimizi yad etmek hem de onların bir öğünde sadece şekersiz hoşaf ve ekmekle yetinmek suretiyle canlarını hiçe sayarak vatan için kendilerini feda ettiklerini, yaşamak ve yaşatmak amacımız. Ayrıca Çanakkale savaşı biliyorsunuz Ülkemizi ele geçirmek isteyen özellikle batılı emperyalist güçlerin tanklarıyla toplarıyla ve o dönemde en etkili olan Fransız ve İngiliz donanmalarının çok büyük saldırıları ile karşı karşıya kalmışlar ama vatanlarına olan sevgilerinden dolayı kendi canlarını da hiçe sayarak şehitlik mertebesine ulaşmak suretiyle 250 bin Tür askerimiz. Atalarımız orada şehit olmuşlar ve bu güzel cennet vatanı da bizlere bağışlamışlardır. Çanakkale zaferi ile sonuçlanması ile Dünya tarihinde eşi benzeri görülmeyen bir savaşa da imza atmışlar ve sonuçları da Dünya tarihini değiştirmiştir” dedi.
Yorumlar (0)
14°
sisli
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?