Kıyılarda katı atık temizliği

Denizlerdeki katı atıklar toplanıyor. Muğla'da yaz aylarında binlerce turistin ziyaret ettiği sahil ve koylardaki atıklar toplanarak atık kabul tesislerine gönderiliyor.

1407768167_katik.jpg

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Göcek, Marmaris ve Datça'da koylardaki katı atıklar teknelerle toplanıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Deniz Hizmetleri Şube Müdürlüğü, yaz aylarında binlerce turistin ziyaret ettiği sahil ve koylarda kıyı temizliği başlattı.

1407768264_katak.jpg

Vatandaşların ve turistlerin daha temiz bir ortamda tatilini geçirmesi amacıyla yürütülen çalışmada Göcek Adası, Tersane Adası, Yaz Limanı, İç Liman ile Atbükü, Günlüklü, Kargılı, Osmanağa, İnceburun, Poruklu, Çamlık Koyu Plaj sahası ve Datça Hisarönü'nde katı atıklar yüklenici firma aracılığı ile toplanıyor.

1407768396_atak.jpg

Yatlardan, teknelerden ve koylardan toplanıp poşetlenen katı atıklar, kıyıya gelen çöp kamyonlarıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi atık kabul tesisine taşınıyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaz aylarında turistlerin en önemli tercihi olan Ege kıyılarında günübirlik teknelerin ve yatların katı atıklarının toplanması ve kıyı kirliliğinin önüne geçmek için 3 tekneyle katı atıkları topladıklarını söyledi.