MSC Cruises sağlık ile ilgili ek tedbirler aldı

MSC Cruises Çin'deki koronavirüs salgını nedeni ile,konuklarının ve ekibinin sağlığı için küresel çaptaki tüm filosunda sağlık güvenliği ile ilgili ek önlemleri hayata geçirdi.

 

MSC Cruises, 24 Ocak'tan bu yana sağlık güvenliği için gerçekleştirdiği bir dizi eylemin yanı sıra koronavirüs ile ilgili yaşanan son gelişmeler üzerine, bugün filosunda önlemleri uygulamaya soktu.

 

MSC Cruises gemilerinin hiçbirinde koronavirüs vakası olmamasına rağmen, bu önlemler tüm konukların ve mürettebatın sağlığını koruyabilmek için yapılan ek adımlardır.

 

§  Çin'den seyahat eden veya son 30 gün içinde Çin'i ziyaret eden konukların gemilere giriş yapmamaları için, biniş öncesi bir anket doldurmaları gerekmektedir. Eğer Çin'den seyahat eden veya son 30 gün içinde Çin’i ziyaret eden konuklar var ise gemiye binişleri reddedilecektir;

 

§  Dünya üzerinde tüm konuklar ve mürettebat için zorunlu uygulanan temassız termal taramalar ile, ateşi olan  (≥38 C ° / 100,4 F °), titreme, öksürük veya nefes almada zorluk çeken kişilerin gemiye binişleri reddedilecektir;

 

§  Alınan sağlık önlemleri filodaki tüm gemilerde uygulanacaktır;

 

§  Ateş belirtileri olan konuklar kabinlerinde izole edilecektir. Bu durum aynı kabinde kalan diğer misafirler, aile üyeleri ve onlara hizmet veren kabin görevlileri de dahil olmak üzere, yakın temas kurdukları tüm kişiler için geçerlidir;

 

Geçen hafta Çin'den seyahat eden konuklar ve mürettebat, gemiye biniş süreçlerinde semptomlar için tarandı ve şüpheli herhangi bir duruma rastlanılmadı.  

 

MSC Cruises, Çin'deki koronavirüsün patlak vermesinden bu yana gemilerinin denize açıldığı her bölgede, halk sağlığı ve güvenliğini yakından takip etmektedir. Şirket, tavsiye ve önerileri için, yerel ve uluslararası sağlık yetkililerine danışmaktadır.