Rus Süper Yatı Alfa Nero 40 Milyon Dolara Satıldı Rus Süper Yatı Alfa Nero 40 Milyon Dolara Satıldı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Üyesi Metin Düzgit, Uluslararası Deniz Ticaret Odası (ICS) Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

ICS’ın Yönetim Kurulu ve Yıllık Genel Kurul Toplantısı 14 Haziran 2024 tarihinde Kanada’nın Montreal kentinde yapıldı.

Dünya deniz ticaret filosunun %80'inden fazlasını temsil eden ve yaklaşık 40 ülkeden üyeleri olan Uluslararası Deniz Ticaret Odası (ICS), 14 Haziran'da Kanada’nın Montreal kentinde Yönetim Kurulu ve Yıllık Genel Kurul Toplantısı'nı gerçekleştirdi. 

Emanuele Grimaldi

Emanuele Grimaldi, armatörlere yönelik küresel lobi grubu olan Uluslararası Deniz Ticaret Odası'nın (ICS) başkanlığına iki yıl daha oybirliğiyle yeniden seçildi.

Grimaldi, "Uluslararası Denizcilik Örgütü'nün 2050 yılı veya civarındaki net sıfır hedeflerine ulaşmaya yardımcı olmak ve denizcilik sektörünü etkileyen en büyük sorunlar konusunda BM organlarıyla çalışmaya devam etmek için önerilerimizde iyi bir ilerleme kaydettik" dedi.

ICS, gemi sahipleri ve işletmecilerinin karşı karşıya oldukları sektörel sorunlar ve de mevcut ya da gelmekte olan regülasyonlarla ilgili aldıkları pozisyonu içerde münazara ederek IMO, ILO, EU gibi uluslararası örgütlere (yeri geldiğinde bireysel olarak ulusal devletlere) karşı sektör görüşünü kaleme alıp, haklarını savunuyor.  Bunun yanında alt şirketi üzerinden yayınladığı ve gemilerimizde ve ofislerimizde bulunan pek çok rehber kitapçık ile denizcilere deniz emniyeti, çevre koruma ve kaliteli işletmecilikle ilgili yol gösteren bir kurum.

Uluslararası Deniz Ticaret Odası'na  üye olan her ülkenin yönetim kurulunda bir üyesi var,  Metin Düzgit DTO’nun verdiği yetkiyle 4 yıldır  yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu.

ICS'nin yeni başkan yardımcılığına Türk Deniz Ticaret Odası'ndan Metin Düzgit, Alman Armatörler Birliği CEO'su Martin Kröger ise ICS denizcilik komitesi başkanlığına seçildi.

Editör: Nermin İstikbal