banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Serttaş: “Sanayideki gelişme Mersin’in geleceğine yön verecek”

Serttaş Bakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Soner Serttaş, Mersin’in her geçen gün geliştiğini belirterek, “Kent ile birlikte sanayimiz de gelişiyor. Sanayideki bu gelişim kentin önümüzdeki yıllarına yön verecektir” dedi.Serttaş,...

MERSİN 15.06.2017, 16:19
72
Serttaş: “Sanayideki gelişme Mersin’in geleceğine yön verecek”

Serttaş Bakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Soner Serttaş, Mersin’in her geçen gün geliştiğini belirterek, “Kent ile birlikte sanayimiz de gelişiyor. Sanayideki bu gelişim kentin önümüzdeki yıllarına yön verecektir” dedi.

Serttaş, yaptığı yazılı açıklamada, Mersin’de faaliyet gösteren 7 firmanın İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına girdiğini anımsatarak, bu yükselişin Mersin adına büyük önem taşıdığını kaydetti. Mersin’deki sanayi yatırımlarına her gün bir yenisinin eklendiğini vurgulayan Serttaş, “Kısa süre içerisinde alt yapı çalışmalarına başlanacak olan Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 3. Bölge’nin kentin istihdamını önemli ölçüde arttıracağını düşünüyorum. Mersin, lojistik anlamda bölgenin lider kenti olma özelliğini iyi kullanarak önemli yatırımlara ev sahipliği yapıyor. Kentin bu gelişimi önümüzdeki yıllara da yön verecektir. 3. Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte istihdam rakamları artacağı gibi ihracat rakamlarımız da artış gösterecektir. Burada en önemli konu 3. Bölge’de faaliyet gösterecek firmaların yüksek teknoloji ürünlere yönelik üretim yapabilecek firmalar olması. Endüstri 4.0’ın gereksinimlerini yerine getiren, ülkemizin cari açığının kapanmasında büyük rol oynayacak olan yüksek teknoloji ürünleri ihraç edebilecek yatırımlar bölgemize çekilebilirse o zaman Mersin sanayisi gücüne güç katacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner255
4
az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü