Yeni römorkörler bir dizi farklı çeki gücü gereksinimini karşılayacak 

Alman sevk sistemleri üreticisi tarafından yeni gemiler için SRP 360, SRP 430 ve SRP 490 serilerinde toplam on iki SCHOTTEL RudderPropeller üretilecek. Yeni römorkörler 50, 60, 80 ve 85 ton sınıflarında farklı çeki gücü gereksinimlerini karşılayacak ve aynı zamanda modern yangın söndürme sistemleriyle donatılacak. 

Olası aksaklıkların önlenmesi ve müşterilere güvenilir şekilde hizmet verilmesi
Med Marine Satın Alma ve Teknik Grup Direktörü Ertuğrul Çetin, Med Marine'in proaktif üretim stratejisini açıklıyor: "Giderek zorlaşan küresel siyasi durum ve tehlikeye giren ticaret yolları, son yıllarda tedarik zincirindeki aksaklıkların artmasına neden oldu. Denizcilik sektörü bundan özellikle etkileniyor. Başarılı römorkör modellerimizin ön üretimi sayesinde olası aksaklıkları önleyebiliyor ve bir sipariş geldiğinde müşterilerimize güvenilir bir şekilde ve süratle hizmet verebiliyoruz." Çetin, Med Marine'in SCHOTTEL’i tercih etme kararıyla ilgili olarak şunları söylüyor: "SCHOTTEL ile uzun süredir devam eden ve güvene dayalı bir iş ortaklığımız var. Sadece modern, yüksek kaliteli sevk sistemlerinden değil, aynı zamanda SCHOTTEL'in bir tedarikçi olarak güvenilirliğinden de faydalanıyoruz."

Maksimum manevra kabiliyeti, sağlam tasarım ve profesyonel hizmet

Med Marine tarafından devreye alınacak sevk sistemlerinin güç değerleri ünite başına 1.575 ile 2.525 kilowatt arasında değişmekte olup, pervane çapları SRP 360 üniteleri için 2,2 metreden SRP 490 üniteleri için 2,8 metreye kadar değişmektedir. SCHOTTEL RudderPropeller, seyir sırasında maksimum manevra kabiliyeti ve çeki gücü ile olağanüstü rota tutma kabiliyetini birleştirir. Seçilen herhangi bir yönde her zaman güçlü itiş gücü sağlarken, aynı zamanda düşük işletme maliyeti ve emisyon hedeflerine ulaşılması için yüksek sevk verimliliği sağlar. SRP'nin sağlam tasarımı, düşük bakım gereksinimleri ile birlikte uzun çalışma sürelerine imkan verir. SCHOTTEL aynı zamanda uzun vadede yedek parça bulunabilirliğini garanti eder ve müşterilerine yaygın ve son derece profesyonel bir servis istasyonları, müşteri danışmanları ve teknisyenler ağı sunar. 

Uzun süredir devam eden bir ortaklığın perçinlenmesi

Altı yeni römorkörün azimut pervane ekipmanları siparişi ile Med Marine ve SCHOTTEL, modern ve güçlü deniz araçlarının üretimi ve donatılması konusunda uzun süredir devam eden iş ortaklıklarını daha da güçlendiriyor. Yeni römorkörler Med Marine'in Ereğli Tersanesi'nde üretilecek ve 2025 yılı içerisinde tamamlanmaları bekleniyor. Türkiye'nin önde gelen tersanelerinden olan Ereğli Tersanesi, Med Marine Grubu'nun bir parçası olarak özellikle römorkör ve kimyasal tanker inşasında uluslararası tanınırlık kazanmış durumda.

Editör: Deniz Haber