Başkan Karaçoban Soma Maden Şehitlerini Andı

Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, 13 Mayıs 2014 Tarihinde Soma'da Meydana Gelen Maden Faciasının 2'nci Yıldönümü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı. Başkan Karaçoban, Faciada Hayatını Kaybeden Maden Emekçilerine Allah'tan Rahmet Dilerken, Yakınlarına Da Başsağlığı Ve Sabır Diledi.

Başkan Karaçoban Soma Maden Şehitlerini Andı
Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, 13 Mayıs 2014 tarihinde Soma’da meydana gelen maden faciasının 2’nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Karaçoban, faciada hayatını kaybeden maden emekçilerine Allah’tan rahmet dilerken, yakınlarına da başsağlığı ve sabır diledi.
Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 tarihinde 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasının ikinci yıldönümü dolayısıyla Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, mesaj yayınladı. Yaşanan maden faciası sonrası Türkiye’nin yasa büründüğünü kaydeden Karaçoban, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında yaşanan patlama ile Türkiye, çok sayıda evladını kaybetmiş, yüzlerce ailenin ocağına ateş düşmüştür. Ölüm ne madencinin kaderi, ne de ölüm bu mesleğin fıtratında var. Türkiye’nin ölümcül iş kazalarında geldiği nokta kabul edilebilir bir durum değildir. Böyle acıların bir daha yaşanmaması için gerekli tüm önlemlerin zaman kaybetmeden hayata geçirilmesi gerekmektedir. Ancak bugün gelinen noktada hiçbir önlemin alınmadığını görmek bizleri kahretmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Soma’da şehit olan 301 madencimizi rahmetle anıyor, geride kalan ailelerine sabır diliyorum.”
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176