banner191

banner148

banner179

banner176

Arıtma Tesisinin Kapasitesi İki Kat Artırıldı

Manisa’nın Salihli ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) arıtma tesisi kapasitesi arttırılarak, atıksu almaya başladı.Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmaların atık sularının fiziksel ve biyolojik olarak arıtıldığı Arıtma...

MANİSA 03.03.2016, 09:11
Arıtma Tesisinin Kapasitesi İki Kat Artırıldı
Manisa’nın Salihli ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) arıtma tesisi kapasitesi arttırılarak, atıksu almaya başladı.
Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmaların atık sularının fiziksel ve biyolojik olarak arıtıldığı Arıtma Tesisi’nde kapasite yüzde yüz arttırılırken, ayrıca tesise kimyasal ünite eklendi. Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından desteklenen ve 3 milyon liraya mal olan Salihli OSB Atıksu Arıtma kapasite artışı ve revizyonu tamamlanarak, tesise atıksu alınmaya başlandı. Atıksu Arıtma Tesisi’ndeki kapasite yapılan bu çalışma ile 4 bin m3/günden, 8 bin m3/güne çıkarıldı. Tesis yeni kapasite ile fiziksel, kimyasal ve biyolojik arıtma yapacak.
MALİYETİN 675 BİN LİRASI ZEKA’DAN
Kapasite artırımının 675 bin TL’sinin ZEKA’nın hibe desteği tarafından karşılandığını ifade eden Salihli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda, 10 aylık yoğun bir inşaat ve revizyon süreci sonrası çalışmanın tamamlandığına dikkat çekti. Kayda, tesise 10 yeni havuz ve 2 yeni bina yapıldığını vurgulayarak tesise ayrıca ekipman ve cihaz kazandırdıklarını söyledi.
Kayda, yapılan çalışma ile Organize Sanayi Bölgesi Arıtma Tesisi’ndeki kapasite artışının ise 4 bin m3/günden, 8 bin m3/güne çıkarıldığını ifade etti. Kayda, kapasitesi artırılan tesiste OSB’de üretim yapan firmaların endüstriyel ve evsel atık suları Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği standartlarında arıtılacağını ve yeni yatırımların önünün açılacağını söyledi. Kayda, bu başarılı çalışmalarından dolayı Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Çağrı Duygu ve OSB personeline teşekkür etti.
Yorumlar (0)
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?