banner191

banner148

banner179

banner176

Malatya’da ‘Hemşehri Derneklerle İstişare’ Toplantısı Düzenlendi

Malatya’da, Malatya İl Dernekler Müdürlüğü tarafından ‘Hemşehri Derneklerle İstişare’ toplantısı düzenlendi.Malatya Valilik binası toplantı salonunda düzenlenen istişare toplantısına Malatya’da faaliyet gösteren hemşehri dernekleri...

MALATYA 02.03.2016, 17:34
Malatya’da ‘Hemşehri Derneklerle İstişare’ Toplantısı Düzenlendi
Malatya’da, Malatya İl Dernekler Müdürlüğü tarafından ‘Hemşehri Derneklerle İstişare’ toplantısı düzenlendi.
Malatya Valilik binası toplantı salonunda düzenlenen istişare toplantısına Malatya’da faaliyet gösteren hemşehri dernekleri başkanları katılırken toplantıda Hemşehri Dernekleri başkanları ile Malatya ve Malatya’nın marka şehir olma süreci konuşuldu.
Hemşehri derneklerinin sorunlarının da ele alındığı toplantıdan önce bir konuşma yapan Malatya İl Dernekler Müdür Vekili İhsan Ercan katılımcılara teşekkür ederek “Bizim sizlerle buluşmamızın asıl amacı Malatya’da bir Hemşehri Dernekleri Platformu kurabilir miyiz, bunu tartışmak ve konuşmaktır. Bunun için sizlerle bir araya gelelim istedik. Bizim sizlerden tek isteğimiz bu tür toplantıları bundan sonra devam ettirmeniz, bunun için sizlere şimdiden teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Ercan, konuşmasında Hemşehri Derneklerinin önemine de dikkat çekerek “Hemşehri dernekleri, memleketlerinden Malatya’ya gelip ve burada aç kalan, evi, yurdu olmayan, memleketine tekrar dönecek parası da olmayan, cenazesi, düğünü olan hemşehrilerine belediyeler gibi sahip çıkıyor. Bu derneklerin diğer derneklerden farklı bir görevi ve misyonunu var, hemşehri dernekleri bu anlamda çok büyük bir görev ifa ediyor, bundan dolayı dernek başkanlarımıza ve üyelerine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bizlerde, bu gibi derneklere elimizden gelen desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
28°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?