Türk Nakliyecilerini İlgilendiren Haber: Hazar Geçişlerinde 1 Haziran'da Yeni Tarife!

Hazar Denizi üzerinden Askay ve Avrupa ülkelerini bir birine bağlayan Trans-Hazar ulaşım koridoru için 1 hazirandan itibaren yeni tarifeler uygulanacak. Bakü'de düzenlenen Trans-Hazar Ulaşım Koridoru Çalışma Grubu oturumunda, geçişlerin rekabete dayanıklılığının artırılması için yeni tarifelere geçiş kararı alındı

Türk Nakliyecilerini İlgilendiren Haber: Hazar Geçişlerinde 1 Haziran'da Yeni Tarife!
Türk nakliyecilerini ilgilendiren haber: Hazar geçişlerinde 1 hazirandan yeni tarife!

Hazar Denizi üzerinden Askay ve Avrupa ülkelerini bir birine bağlayan Trans-Hazar ulaşım koridoru için 1 hazirandan itibaren yeni tarifeler uygulanacak. Bakü'de düzenlenen Trans-Hazar Ulaşım Koridoru Çalışma Grubu oturumunda, geçişlerin rekabete dayanıklılığının artırılması için yeni tarifelere geçiş kararı alındı.
Azerbaycan Demiryolları kurumu Sözcüsü Nadir Azmammadov yaptığı açıklamada, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan ve Ukrayna temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen oturum sonucu protokol imzalandığını bildirdi.

Protokol'de alınan karar doğrultusunda yeni tarifeler, 17 mayısta yapılacak Çalışma Grubu oturumu ile netleştirilerek 1 haziranda uygulamaya girilecek. Ayrıca Calışma Grubu, 2016 yılıda yapılacak ortak çalışma planını müzakere etti. Daha önce ocak 2016'da Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan ve Ukrayna Trans-Hazar güzergahi ile rekabete dayanıklı tarifelerin uygulanması yönünde anlaşma imzaladı.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176