banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Liman Lojistiğinin Beklenen Kitabı Raflarda Yerini Aldı

Ramazan Erturgut ve Seyfettin Ceylan'ın kalemiyle Paradigma Akademi Yayınları tarafından çıkarılan 'Serbest Liman Uygulamaları, Liman Merkezli Lojistik ve Kruvaziyer Turizmi; Antalya Limanı' kitabı raflarda yerini aldı.

Lojistik 28.03.2020, 00:57 28.03.2020, 01:21 YAĞMUR GERZ
Liman Lojistiğinin Beklenen Kitabı Raflarda Yerini Aldı

Liman Lojistiğinin Beklenen Kitabı 'Serbest Liman Uygulamaları, Liman Merkezli Lojistik ve Kruvaziyer Turizmi; Antalya Limanı'

Ramazan Erturgut ve Seyfettin Ceylan'ın kalemiyle, Paradigma Akademi Yayınları tarafından çıkarılan 'Serbest Liman Uygulamaları, Liman Merkezli Lojistik ve Kruvaziyer Turizmi; Antalya Limanı' kitabı raflarda yerini aldı. 

Kitap, Türkiye'deki liman lojistiği kavramını epey etkileyeceğe benziyor. Erturgut ve Ceylan özellikle Antalya Limanı'na uzman gözüyle değiniyor. İşte kitap hakkındaki tüm detaylar:

Deniz ulaştırması, Liman yönetimi ve Liman ekonomisi ülkelerin ekonomik kalkınmalarının gerçekleştirilmesi ile halkın gelir ve refah düzeyinin artırılması açısından büyük önem arz etmektedir. Deniz taşımacılığının, Kruvaziyer Turizmi gibi yüksek katma değer yaratan bir boyutu da bulunmaktadır. Deniz taşımacılığı ve Serbest Liman uygulamalarının limanların turizm potansiyeli de göz önünde bulundurularak yapılandırılması gerekmektedir. Bu konudaki uygulamaların geliştirilebilirliği, Üniversite, özel sektör ve kamu işbirliği ile mümkündür.
Bu çalışmada, liman ekonomisi ve deniz lojistiği ile kruvaziyer turizminin kuramsal bir çerçevesi sunulmuş, seçimli örnekler sunularak bu uygulamaların ülke ekonomileri açısından önemine değinilmiştir. Müteakiben, bu uygulamalar Türkiye özelinde ve Antalya Limanı örneği ile değerlendirilmiş, mevcut bir takım sorun ve ihtiyaçlar için öneriler sunulmuştur. Araştırma ile Serbest Liman, Liman Merkezli Lojistik, Kruvaziyer Turizmi konularında konsantre bir içerik sunularak literatüre katkı sağlamak amaçlanmış, ayrıca Antalya Limanı ile ilgili olarak literatüre ve araştırmacılara kaynak sağlanması hedeflenmiştir

.

Yorumlar (0)
orta şiddetli yağmur
banner102