banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Yomra’da sahil dolgu projesine kruvaziyer limanı da eklendi

(Deniz Haber .Com) Trabzon’un Yomra İlçesi’nde sosyal donatı alanlarının ve spor tesislerinin yapılacağı 650 dönümlük alanda sondaj yerleri belirlendi. Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden gelen teknik ekiple birlikte sahilde gerçekleştirilecek 650 dönümlük dolgu alanında incelemelerde bulundu.

LİMANLAR 25.01.2017, 00:40 25.01.2017, 12:27 Nermin İstikbal
Yomra’da sahil dolgu projesine kruvaziyer limanı da eklendi

Yomra’da sahil dolgu projesi hayata geçiyor

Trabzon’un Yomra İlçesi’nde sosyal donatı alanlarının ve spor tesislerinin yapılacağı 650 dönümlük alanda sondaj yerleri belirlendi. Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden gelen teknik ekiple birlikte sahilde gerçekleştirilecek 650 dönümlük dolgu alanında incelemelerde bulundu.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Başkan Sağıroğlu, sosyal donatı alanlarının ve spor tesislerinin yapılacağı 650 dönümlük alanda, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden gelen teknik ekiple birlikte sondaj yerlerinin saptandığını belirterek şunları söyledi: “Sahil dolgu projesinde teknik ekiple son incelemeleri yaptık. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatları ile projeye Kruvaziyer Liman da eklendi. Sahada ilk adımı attık, sondaj çalışmalarıyla ilgili yer tespitlerini yaptık. Firma sondaj çalışmalarına başlayacak. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün onayı ile birlikte projeyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na getireceğiz. Bakanlarımızın onayı alındıktan sonra inşallah ilk kazmayı vuracağız. Yomra, Trabzon turizmi için gözde. Bu proje hem Trabzon’un, hem de Yomra‘nın çehresini değiştirecek. Halkımızın bütün sosyal ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yomra’ya ve Trabzon’a hayırlı olsun.”

Yorumlar (0)
15°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?