banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Tekirdağ Limanı Kapatıldı!

Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün yüksek kira istemi ve Tekirdağ Liman Başkanlığı’nın limana yanaşan her gemiye ceza yazmasından dolayı Akkök Grubu, Tekirdağ Akport Limanı’nı kapatma

LİMANLAR 09.02.2012, 16:05
1511
Tekirdağ Limanı Kapatıldı!

Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün yüksek kira istemi ve Tekirdağ Liman Başkanlığı’nın limana yanaşan her gemiye ceza yazmasından dolayı Akkök Grubu, Tekirdağ Akport Limanı’nı kapatma kararı aldı.

KaptanHaber.com.tr'nin haberine göre Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün yüksek kira istemi ve Tekirdağ Liman Başkanlığı’nın limana yanaşan her gemiye ceza yazmasından dolayı Akkök Grubu, Tekirdağ Akport Limanı’nı kapatma kararı aldı.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne bağlı Tekirdağ Limanı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 1997 yılında Akkök Grup’a kiralandı. Bölgede küçük bir iskele olarak hizmet veren Tekirdağ Limanı Akkök Grubu’na geçtikten sonra 65 milyon dolarlık yatırımla Trakya’nın ana limanı oldu.

Akport, Tekirdağ-Muratlı arasındaki demiryolu hattının Ağustos 2010'da faaliyete geçmesini ve buna bağlı olarak Vagon Ro-Ro gemisinin yanaşacağı yeni demiryolu ve rampa yatırımının tamamlanmasını takiben, Tekirdağ-Derince ve Tekirdağ-Bandırma arasında çalışacak olan ‘demiryolu tren ferisi’ne de hizmet verir hale geldi.

Akkök Grubu, Akport Limanı’nın daha karlı ve daha verimli çalışması için, denizi doldurarak yıllık 300 bin TEU kapasiteli bir alan oluşturdu. Ancak Maliye Bakanlığı’na bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, yeni dolgu alanı için yeni kira istemesi üzerine Akkök Grubu ile Maliye Bürokrasi arasında yeni sorunlar oluştu.

Yorumlar (1)
Ali Türkmen 11 yıl önce
Bir bürokrat 10 sene aynı koltukta oturunca ,Artık Koltuk bana MÜLK oldu diyor ve başlıyor Asıp-Kesmeye..Yeni Mevzuattaki cezalar 5-bin liradan 5-milyon liraya kadar.. Gene bu limancıların arkası sağlam da az ceza yemişler..Ya tavandan 5 milyon lira yazsalardı. Liman sahibi daha denize 10 km dahi yaklaşmazdı..

Gerçi ona da müstahak ne kardeşim paran canını mı sıkıyor, neden yatırım yapıyorsun ki?, Yatır paraları FAİZE , yap göktelenleri topla kiralarını..Sana ne Milletin işinden/aşından

Gitsiler onlar yeşil kart alsınlar..Şimdi şükrediyor ve diyoruz ki iyiki Müsteşarlık kapatılmış.

Bence Eski Müşteşarlık Bürokrasisi tamamen gitmeli ve yerlerine yepyeni yüzler gelmeli..Nasıl 3 dönemden fazla Vekil Olunamıyorsa Bir bürokrat Aynı koltukta 5 senden fazla Oturmamalı..DEĞİŞİM ŞART..25
az bulutlu
banner102
banner93
Namaz Vakti 13 Ağustos 2022
İmsak 04:26
Güneş 06:04
Öğle 13:14
İkindi 17:04
Akşam 20:14
Yatsı 21:45
Günün Karikatürü Tümü