banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

TCDD İskenderun Limanı Devrediliyor

Rekabet Kurulu, TCDD İskenderun Limanının İşletme Hakkının 36 yıl süreyle devredilmesi işlemine izin verdi.

LİMANLAR 03.12.2010, 12:04
2180
TCDD İskenderun Limanı Devrediliyor

Rekabet Kurulu kararları, Kurumun internet sitesinde yayımlandı. Kurul, TCDD İskenderun Limanı'nın işletme hakkının 36 yıl süreyle ''Limak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat A.Ş.'' veya ''Kumport Liman Hizmetleri ve Lojistik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'' veya ''YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.-Alp Ateş Ltd. Şti.-Butros Deniz ve Nakliyat A.Ş.-Sabay Denizcilik Vapur Acentalığı Nakliye ve Ticaret Ltd. Şti. Ortak Girişim Grubu'' veya ''Global Liman İşletmeleri A.Ş.'' veya ''CEY Liman İşletmeleri A.Ş. (Cey Grubu Ortak Girişimi)'' tarafından devralınması işleminin, 4054 sayılı Rekabet Kanunu ve özelleştirme yoluyla devralmalara ilişkin tebliğ kapsamında izne tabi olduğunu kararlaştırdı.

Kurul, inceleme sonunda adı geçen teklif sahiplerinden herhangi biri tarafından gerçekleştirilecek muhtemel devralma işlemi sonucunda ilgili Kanun maddesinde belirtilen nitelikte hakim durum yaratılmasının veya mevcut hakim durumun güçlendirilmesinin ve böylece ilgili pazarda rekabetin önemli ölçüde azaltılmasının söz konusu olmadığına, bu nedenle bildirim konusu işleme izin verilmesinde sakınca bulunmadığına karar verdi.

 

Yorumlar (1)
mustafa sökmen 10 yıl önce
iskenderun limanı işleticisi tcdd nin körfezde sahip olduğudış liman deniz alanıda ihaleyi alan firmaya devredilerek iskenderun körfezinde firma lehine hakim durum sağlanmıştır rekabet kurumunun bu kararı tartışmalıdır.
20
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü