banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Sinop, bu yıl turistlere hasret kaldı

Sinop'ta deniz turizmini değerlendiren İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Karadeniz'e gelen kuruvaziyer turist gemilerinde küresel mali kriz nedeniyle bu yıl azalma olduğunu

LİMANLAR 06.09.2010, 09:19
Sinop, bu yıl turistlere hasret kaldı

Sinop, bu yıl turistlere hasret kaldı

Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Tosun, küresel mali krizin etkilerinin deniz turizmini vurduğunu söyledi. 

Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, küresel mali krizin etkileri nedeniyle dünya genelinde kuruvaziyer deniz turizminde büyük oranda düşüş yaşandığını söyledi.

Sinop'ta deniz turizmini değerlendiren İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Karadeniz'e gelen kuruvaziyer turist gemilerinde küresel mali kriz nedeniyle bu yıl azalma olduğunu kaydetti. Tosun, "Geçtiğimiz yıl Sinop Limanı'na 16 turist gemisi gelmişti. Ondan önceki yıl 20 gemi limanımıza uğramıştı. Bu yıl ise şu ana kadar 6 gemi geldi. Sezon sonuna kadar bu sayı 9'a çıkmış olacak. Yani gözle görülür oranda azalma var. Bunu küresel mali krizin etkilerine bağlıyoruz" dedi.

Yat turizmi de etkilendi

Sinop'a yılın ilk yarısında deniz yoluyla yatlar ve turist gemileri dahil 13 bin 500 turistin geldiğini belirten Hikmet Tosun, sadece kuruvaziyer turist gemileriyle 10 binin üzerinde turistin Sinop'a geldiğini sözlerine ekledi.

 

 

Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102