banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Römorkörcülük Teşkilat İzinleri Belli Oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Türkiye genelinde verilen römorkörcülük hizmet izinleri belli oldu.

LİMANLAR 27.06.2019, 17:13 29.06.2019, 17:56 Fulya Tekin İstikbal
3369
Römorkörcülük Teşkilat İzinleri Belli Oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Türkiye genelinde verilen römorkörcülük hizmet izinleri belli oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında kurulan Bakan Yardımcısı Selim Dursun başkanlığındaki 7 kişilik komisyon çalışmalarını tamamladı. 

Buna göre; A tipi römorkörcülük teşkilat izni gerektiren İzmit Körfezi ve Nemrut Körfezinde Sanmar ve Marine Römokör şirketlerine izin verildi.İzmit körfezinde 2 teşkilat: Sanmar ve Marin Römorkör, Nemrut Körfezinde 2 Teşkilat: yine Sanmar ve Marin Römorkör şirketleri yetkilendirildi. 

İzmit Körfeziinde römorkörcülük hizmetleri daha önce Dekaş/Medmarine konsorsiyumu tarafından, Nemrut Körfezinde ise daha önce Uzmar Uzmanlar Denizcilik tek başına römorkörcülük hizmetlerini vermekteydi. 

İskenderun Limanında ise Medmarine ve Uzmar şirketleri A tipi yetkili teşkilat oldu. 

Ambarlı'da ise hem kılavuzluk ve römorkörcülük teşkilatlarında ise kılavuzlukta henüz durum netleşmediğinden yetkilendirme yapılmadı. Burada römorkörcülükte tek başvuru Uzmar şirketine ait. 

Gemlik Limanında kılavuzluk teşkilatı yetkilendirmesi daha önce yapılmıştı. Römorkörcülükte de Gemport yetkilendirildi. 

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (7)
Mehmet 2 yıl önce
Med marine 1999 yilinda korfezde hizmet vermeye baslamistir.2004 te alavare yapilmak istenmis.ama basarili olmamistir.2004 yilindan bu zamana kadar hizmet vermis emegi gecen insanlarin oldugu koklu bir sirkettir.bu ihalede med marine ekarte edilmis korfez ve izmir bolgesinden yer alamamistir.bu olaya sevinen bazi kaptan ve carkci meslektaslarimiz var oyle goruyorumki madem o kadar meslekte iyi oldugunuzu idda ediyorsunuz sadece med marine yok diyorsunuz o zaman ne isiniz vardi med marinde simdi size ekmek veren yerimi kotuluyor ve dusman olusuyorsunuz.insan oglu nankordur med marine girmek icin kimleri ara sokuyordunuz zamaninda.insan oglu nankordur.unutmayinki Allahin sopasi yoktur.simdi gulerken belki yarin aglanacak haliniz olacak rizki veren Allahtir.bir kapoyi kapatirsa obur kapiyi acar sevdigi kuluna.kalbinde fesatlik ve kotuluk olan kisiler hic bir yerde barinamaz ve sevilmiez kaptan cakci olmak mesele degildir.muhim insan olmaktir.rabbim boyle nankor ve fesatlik dusunen kisilerle calismayi nasip etmesin herkese saygilar
Metin 2 yıl önce
Med marin de ekmek yiyen bir sürü insan var utanmasalar ülke dışına sürecekler bu adaletsizliğin elbet karşılığı olacaktır.
Uğur arslan 2 yıl önce
Bn iskenderunda med marin de çalışmaktayım.Allah şirketimize zarar vermesin.bn şirketimden çok memnunum
MEHMET 2 yıl önce
Bu işler öyle karşıdan göründüğü gibi kolay olmuyor.alt yapını personeli ayarlamadan bilmediğin bölgede çalışmak biraz zorlucak insanları.hak yerini buldu ama batı karayel estiği zaman geldiğin limanı mumla arayacak duruma gelince anlıcan ne işim var burda diye.Allah kimsenin düzenini bozmasın....
Mustafa kemalin askerleriyiz 2 yıl önce
Hak yerini buldu..iktidar şirketlerine güle güle...
DENİZCİ 2 yıl önce
Bu işin tek yetkilisi T.C. olmalıdır tüm sorun ortadan kalkar kimse devletten büyük değildir
Adalet60 2 yıl önce
Ambarlıda Durum nedir
18
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü