banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Port Akdeniz'in başkanı Oğuz Satıcı oldu

Port Akdeniz Antalya ve Bodrum limanlarının Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Satıcı oldu.

LİMANLAR 13.12.2018, 09:40 Nermin İstikbal
Port Akdeniz'in başkanı Oğuz Satıcı oldu

Port Akdeniz'in başkanı Oğuz Satıcı oldu

Port Akdeniz Antalya ve Bodrum limanlarının Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Satıcı oldu.

Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in Türkiye’de faaliyet gösteren Port Akdeniz Antalya ve Bodrum Kruvaziyer limanlarının yönetim kurulu başkanlıklarına Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Satıcı getirildi. Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Satıcı, Port Akdeniz Antalya ve Bodrum Kruvaziyer limanlarının yönetim kurulu başkanlıklarına getirildi. İki liman, dünyanın en büyük kruvaziyer liman işlemecisi ve Global Yatırım Holding bağlı kuruluşu Global Ports Holding çatısı altında yer alıyor.

Türkiye’nin en büyük üçüncü kruvaziyer limanı olarak faaliyet gösteriyor

Ticari liman kategorisinde yer alan Port Akdeniz Antalya, İzmir ile Mersin arasındaki 700 kilometrelik kıyı şeridindeki en büyük ve modern ekipmanlara sahip liman özelliği taşıyor. Bodrum Kruvaziyer Limanı, yolcu trafiği bakımından 2018 ilk 10 ay itibariyle Türkiye’nin en büyük üçüncü kruvaziyer limanı olarak faaliyet gösteriyor. Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in Türkiye’de faaliyet gösteren üç limanı arasında yer alan Port Akdeniz Antalya ve Bodrum Kruvaziyer limanlarının yönetim kurulu başkanlıklarına Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Satıcı getirildi.

700 KİLOMETRELİK KIYI ŞERİDİNDE EN BÜYÜK LİMAN

Global Yatırım Holding bağlı kuruluşu Global Ports Holding, Türkiye dahil toplam 9 ülkede 2’si ticari olmak üzere toplam 17 liman işletiyor. Kruvaziyer operasyonlarına ev sahipliği yapmakla birlikte Port Akdeniz Antalya (Ortadoğu Liman İşletmeleri A.Ş), ticari liman kategorisinde faaliyet gösteriyor. Port Akdeniz Antalya, İzmir ile Mersin arasındaki 700 kilometrelik kıyı şeridinde yer alan en büyük ve modern ekipmanlara sahip liman özelliği taşıyor.

KRUVAZİYER YOLCU TRAFİĞİNDE ÜÇÜNCÜ BÜYÜK LİMAN

Bodrum Kruvaziyer Limanı (Bodrum Yolcu Liman İşletmeleri A.Ş), yolcu trafiği bakımından 2018 ilk 10 ay itibariyle Türkiye’nin en büyük üçüncü kruvaziyer limanı olarak faaliyet gösteriyor. Bodrum Kruvaziyer Limanı, söz konusu dönemde 23 bin 981 kişilik yolcu trafiğine sahne oldu. Limana aynı dönemde 21 kruvaziyer gemisi yanaştı. Port Akdeniz Antalya ve Bodrum Kruvaziyer limanlarının yönetim kurulu başkanı Oğuz Satıcı oldu.

Yorumlar (0)
1
açık
banner102