banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Nuh Çimento'nun Mevcut Limandaki Revizyon Projesine ÇED Onayı

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde Nuh Çimento'nun Mevcut Liman (Dolgu ve Rihtim) Revizyonu projesi ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi.

LİMANLAR 27.06.2016, 10:09 Nermin İstikbal
Nuh Çimento'nun Mevcut Limandaki Revizyon Projesine ÇED Onayı
Nuh Çimento'nun Mevcut Liman (Dolgu ve Rihtim) Revizyonu projesi ile ilgili 'ÇED Olumlu' kararı verildi.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"KOCAELİ ili KÖRFEZ, ilcesi HEREKE mevkiindeki NUH Çimento Sanayi A.Ş. tarafından yapılması planlanan Mevcut Liman (Dolgu ve Rihtim) Revizyonu projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Bakanlığımızca “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” Kararı verilmiş olup KOCAELİ Valiliği(Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer’i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması ve ÇED Yönetmeliği gereğince yatırımın başlangıç, inşaat dönemine ilişkin izleme raporlarının Bakanlığımıza, projede yapılacak Yönetmeliğe tabi değişikliklerin de KOCAELİ Valiliklerine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) iletilmesi gerekmektedir."
Yorumlar (0)
15°
kapalı
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?