banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Mağusa Limanı Özelleştiriliyor

TC Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk’un Kıbrıs ziyaretine dikkat çekilirken, Mağusa Limanı’na yapacağı incelemeler ise bu iddiaları güçlendirdi.

LİMANLAR 27.06.2011, 12:39
3309
Mağusa Limanı Özelleştiriliyor

Ercan Havaalanı, Telefon Dairesi, Elektrik Kurumu’nun özelleştirilmesine yönelik gündem devam ederken, Kıbrıs Türk Liman İşçiler Şirketi’nin özelleştirilmesine yönelik ilk adımlar atıldı. TC Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk’un Kıbrıs ziyaretine de dikkat çekilirken, Mağusa Limanı’na yapacağı incelemeler ise bu iddiaları güçlendirdi.

Güvenilir kaynaklar, Türkiye’nin Güney Kıbrıs’a limanlarını açma noktasında Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Ulaştırma Bakanlığı’nın Mağusa Limanı’nda bulunan Kıbrıs Türk Liman İşçiler Şirketi’nin özelleştirmesine yönelik adım attığı bilgisini verdi.

ARAP-İTALYAN ORTAKLI ŞİRKETE…

Liman işletmesinin özelleştirilmesi için Arap-İtalyan ortaklığı olan uluslar arası bir şirket ile görüşmelere başlanıldığı öğrenildi.

Arap-İtalyan ortaklığı olan uluslar arası şirketin temsilcilerinin limanda gerekli incelemeleri yaptığı, yetkililer ile görüştü bilgisi verilirken, şirketin limana 10 milyon TL yatırım yapacağı da söyleniyor.

Yorumlar (1)
Fayka KİŞİ 11 yıl önce
Haber 26 Haziran 2011 Pazar günü YENiDÜZEN Gazetesi'nde yayınlanmıştır. Doğru kaynak belirtirseniz seviniriz.Fayka KİŞİ

YENiDÜZEN Gazetesi

Haber Müdürü
banner255
8
parçalı az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü