banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Liman Yönetimi Zirvesi Aliağa'da Başlıyor

Etkinlikte ulusal ve uluslararası pazarda liman endüstrisinin nasıl geliştirileceğine dair yeni stratejiler ve teknolojiler gözler önüne serilecek.

LİMANLAR 19.10.2015, 12:27
Liman Yönetimi Zirvesi Aliağa'da Başlıyor

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Uluslararası Taşımacılık ve Hizmet Üretenler Derneği (UTİKAD), Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM), Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ve TOBB UND’nin desteğiyle gerçekleşecek olan etkinlikte ulusal ve uluslararası pazarda liman endüstrisinin nasıl geliştirileceğine dair yeni stratejiler ve teknolojiler gözler önüne serilecek.

ÜÇ GÜN SÜRECEK

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, 21-22-23 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek zirvede, Türkiye’de liman hizmetlerinin daha iyi verilebilmesi ve rekabet ortamının sağlanabilmesi için öneriler, Aliağa hinterland analizi ve potansiyel ticaret ve yatırım fırsatları, uluslararası ulaştırma koridorları, limanlar, Türk boğazları ve Aliağa başta olmak üzere Türkiye’de yatırım iklimi ve fırsatları public private partnership (PPP) (kamu özel sektör ortaklığı), liman otoritesi yaklaşımı ve Türkiye uygulamaları, lojistik depolarda ve limanlarda emniyet, güvenlik ve çevre düzenlemeleri ve uygulamaları gibi konuların da ayrıntılı bir şekilde aktarılacağını ifade etti.

HEDEF TİCARİ BAĞLAR KURMAK

Liman yönetimi ve lojistik konularına geniş bir perspektifle ulusal ve uluslararası boyutta dikkat çekmek istediklerini dile getiren Saka, “Uluslararası düzeydeki organizasyonların bölgelerin ve sektörlerin gelişimine katkısı çok büyük. Aliağa’nın daha planlı gelişmesi ve kentin uluslararası bilinirliğinin artması için daha önce 1. ve 2. Uluslararası Demir Çelik Zirveleri ile 1. Aliağa Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesini gerçekleştirdik. Bu zirvelerde firmalar arasında ikili görüşmeler yapılmasını sağladık. Bu zirvede de ikili görüşmeler sonucunda ticari bağlantıların sağlanmasını hedefliyoruz” dedi.

Türkiye ve dünyadaki sektör dinamiklerini Aliağa’da buluşturacak zirve 21 Ekim Çarşamba sabah 09.30’da Aliağa Belediyesi Çok Amaçlı Sosyal Kompleks Tesisleri’nde start alacak.

Yorumlar (0)
14°
açık
banner102