banner191

banner148

banner179

banner176

“KKTC’den Türkiye’ye deniz ulaşımı bir müddet mümkün değil”

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği, Türkiye’ye dönmek için bir müddet deniz yolunun mümkün olmayacağını duyurdu.

LİMANLAR 01.04.2020, 19:04 YAĞMUR GERZ
“KKTC’den Türkiye’ye deniz ulaşımı bir müddet mümkün değil”

KKTC’den Türkiye’ye deniz ulaşımı bir müddet mümkün değil”

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği, koroanavirüs salgını nedeniyle Türkiye’ye dönmek isteyenler için resmi açıklama yaparak, deniz yolunun bir müddet mümkün olmayacağını vurguladı.

Kornavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda yurtdışı tüm uçuşların durdurulmasının ardından, KKTC’den Türkiye’ye bugüne kadar deniz yoluyla yolcu olarak ulaşılmasının mümkün olduğu belirtilen açıklamada, “Salgınla etkin mücadele için alınan ilave zaruri tedbirler çerçevesinde KKTC’den ülkemize deniz yolu ile yolcu olarak ulaşım bundan böyle bir müddet mümkün olamayacaktır” denildi.

İmkanlar ölçüsünde deniz yolu ile Türkiye’ye yolcu olarak gidilebilmesinin mümkün olduğunda ayrıca duyurulacağını aktaran TC büyükelçiliği, açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Vatandaşlarımızın küresel bir tehdit haline gelmiş bulunan Covid-19 salgını karşısında imkanlar ölçüsünde bulundukları yerlerde ve sağlıklarına yönelik risklerin en aza indirgenebilmesi için evlerinde kalmaya özen göstermeleri; bu süreçte, KKTC makamlarının duyuru ve uyarılarını dikkate almaları, ayrıca Büyükelçiliğimiz tarafından yapılacak duyuruları takip etmeleri önemle rica olunur. Saygıyla duyurulur”

RAHMICAN ÇALIŞKAN

Yorumlar (0)
31°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?