banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Kahramanlı Dry Port Hizmete Girdi

Kahramanlı Dry Port olarak DenizHaber'e açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahramanlı; 18 Mart'ta hizmete açılan "Kuru Liman" işle ilgili bilgi verdi.

LİMANLAR 13.04.2013, 11:52
Kahramanlı Dry Port Hizmete Girdi

Kahramanlı Dry Port olarak DenizHaber'e açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahramanlı; "Kahramanlı Lojistik Grup olarak, ülkemizde yaygın olmayan; ancak dünya üzerinde; özellikle Asya ve Avrupa'nın önemli liman kentlerinde mevcut olan Dry Port (Kara Limanı) hizmetini bölgemizde ilk olarak bizim sunmamızın gururunu sizlerle paylaşmanın heyecanını yaşamaktayız.
Stratejik konumu itibarı ile günden güne yoğunlaşan kentimizde,  ithalat ve ihracatçılarımıza hız ve kolaylık sağlayan bir alternatif olan sahamız; Mersin Limanı- Otoban lokasyonunda limana 5 km mesafede Yalınayak Beldesi’nde; 6500 m2 kapalı; 40,000 m2 açık  gümrüklü sahasında Kahramanlı Dry Port adı altında Geçici Depolama/Kara Limanı hizmeti vermeye başlamıştır.
Yurt dışı ve yurt içindeki müşterilerimizin Mersin Limanı'na en yakın gümrüklü konteyner sahası olma  avantajını kullanarak Terminal hizmetlerini (depolama, iç boşaltma, iç yükleme , tespit , tartı vb) sunmaktadır. Diğer bir tanımla; Kahramanlı Dry Port , ithalat ve transit gümrük işlemleriniz de dahil olmak üzere bir limanda aldığınız hizmetin tamamını sağlamakta ve hız açısından firmalarımıza güvenilir bir alternatif oluşturmaktadır." dedi.

Kahramanlı; bölgedeki lojistik altyapı ihtiyacı bulunanlara seslenerek; "İsteğiniz doğrultusunda Mersin Limanı'nda gemiden tahliye/gemiye yükleme yapılacak konteynerleriniz/tırlarınız için Kahramanlı Dry Port'ta terminal hizmetlerini alabilir;  T.C.Gümrük Müsteşarlığı memurlarının bulunduğu sahamızda emtianın gümrükleme işlemlerini yapabilirsiniz. Özetle; herhangi bir limandaki  iş sürecinizin  birebir aynısını Kahramanlı Dry Port'ta sürdüreceksiniz." dedi.

 

 

 

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?