banner191

banner148

banner179

banner176

İzmir Limanı için 4 teklif geldi

Teklif süresi bundan önce 3 kez uzatılan TCDD'ye ait İzmir Limanı için dört teklif geldi. Alınan teklifler 2 Nisan Pazartesi günü teknik değerlendirmeye alınacak.

LİMANLAR 31.03.2007, 13:17
İzmir Limanı için 4 teklif geldi

PAZARTESİ DEĞERLENDİRİLECEK

Teklif alma süresi bundan önce 3 kez uzatılan TCDD'ye ait İzmir Limanı için dört teklif geldi.

Özelleştirme İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre, son teklif süresi saat 16.00'da dolan ihale için, Alsancak Ortak Girişim Grubu, Babcock and Brown ve PSA-Akfen Ortak Girişim Grubu, Çelebi Holding A.Ş, Global-Hutchison ve EİB (Ege İhracatçı Birlikleri Liman Hizmetleri ve Taşımacılık A.Ş) Ortak Girişim Grubu teklif verdi.

İhale 1-2 hafta içinde

Alınan teklifler 2 Nisan Pazartesi günü teknik olarak değerlendirmeye alınacak.
İzmir Limanı'nı alacak firma için yatırım taahhüdü bulunması ve liman özelleştirmelerinin teknik yönünün fazla olmasının değerlendirme süresini biraz uzatabileceği belirtiliyor.
Teknik değerlendirmenin ardından firmalarla yüzyüze görüşmeler yapılacak ve hem yatırımcıların sorularına cevap verilecek hem de tekliflerini revize etmeleri istenecek.

Tekliflerin alınmasından itibaren 1-2 hafta içinde nihai pazarlık görüşmelerine başlanması ve özelleştirmenin teknik olarak sonuçlandırılması hedefleniyor.

49 yıl süreyle işletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilmesi öngörülen liman için son teklif verme tarihi, 7 Haziran 2006 olarak belirlenmiş, ardından yapılan uzatma ile önce 21 Eylül'e, ardından da 30 Kasım'a çekilmişti. Son uzatma ile İzmir Limanı ihalesinde son teklif tarihi 30 Mart 2007 olarak değiştirilmişti.

Kaynak: LOJİPORT www.lojiport.com

Yorumlar (6)
12 yıl önce
Türkiye nin en büyük konteyner elleçleme limanlarından biri olan İzmir limanını, bugüne kadar en aktif şekilde kullanım imkanı sağlayan ve gelecekte de bu limanın kapasitesini artırarak daha da aktif hale getirecek olan; ARKAS grubunun içinde bulunduğu konsorsiyumun alması, en doğal HAK tır!

B.A.

İZMİR
hakan ay 12 yıl önce
hakeden alsın tabiki ama arkas'ın içinde bulunduğu konsorsıyumun alması endne en dogal hak oluyor anlamadım.ben arkasda calıstım bend eısterım ama en dogsl hak onun alması degıl ıhalenın hakkını kım verıcekse o alsın ,alsancak gırısım grubunu zaten arkasın kurdurdugunu herkes bılıyor denızcılık camıasındakı hakedebılırse alır
ufuk çalışkan 12 yıl önce
Kesinlikle bu ihaleyi ARKAS'ın alması hepimiz için iyi olacak.Konteynır elleçlemesinde ve kombine taşımacılıkta ARKAS'ın üzerine başka bir firma tanımıyorum.Umarım ARKAS İzmir limanını alır.
12 yıl önce
Arkas gibi bir kuruluşta çalıştığınıza göre neden hakettiğini benden çok daha iyi anlamış olmanızı umardım. Ben kalkıpta limanı Arkas a hibe edin demiyorum. Şu an, ki veriler de bunu desteklemektedir; özellikle de konteyner rıhtımına bakıldığında bu daha net görülmektedir. Dolayısıyla bence başka da söze gerek yok!!!

B.A.

İZMİR

öNEMLİ NOT: Ben Arkas çalışanı değilim!!!
Serdar Argıç 12 yıl önce
5-6 yıl önce İzmir limanından 1000 ton yükü geminin başında 24 saat durmama rağmen tam 5 günde yüklemiş ve çalışanlara da "tez zamanda özelleştirilirsiniz inşallah" diye dua etmiştim, allah geç te olsa dualarımı kabul etti, şükürler olsun..
Fikret Ersoy 12 yıl önce
bir asırdır bu şehirde istihdam sağlayan, sürekli eğitime, sanata, izmirin gelişmesi için yatırımlar yapan arkas holding bence bu ihaleyi fazlasıyla hakediyor.
28°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?