banner191

banner148

banner179

banner176

HOPAPORT’ta olan Yangın Söndürme Tatbikatı gerçeğini aratmadı

HOPAPORT’un planlı tatbikatlarından biri olan Yangın Söndürme Tatbikatı liman operasyon sahasında liman bünyesinde tüm departmanlarda çalışanlarında katılımı ile gerçekleştirildi. 

LİMANLAR 17.07.2017, 13:25 17.07.2017, 13:32 Nermin İstikbal
HOPAPORT’ta olan Yangın Söndürme Tatbikatı gerçeğini aratmadı

HOPAPORT’un planlı tatbikatlarından olan Yangın Söndürme Tatbikatı gerçeğini aratmadı. 

HOPA-HOPAPORT’un planlı tatbikatlarından biri olan Yangın Söndürme Tatbikatı liman operasyon sahasında liman bünyesinde tüm departmanlarda çalışanlarında katılımı ile gerçekleştirildi. 

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ve Hopa Liman Başkanı Salahittin Erdemir ve Hopa İtfaiye Müdürü Fikret Yılmaz’ın da katıldığı tatbikatı SİVAS Yangın Söndürme Uzmanı Yaşar Özdemir tarafından verildi. İki aşamalı gerçekleştirilen Yangın Söndürme tatbikatının ilk etabında Liman toplantı salonunda Yangın nedir, Yangının sınıfları, Yangının nedenleri ve yangından korunma yöntemleri konularında bilgiler verildi. 

İlk etap toplantı sonrasında yangın ekipleri, söndürme, koruma ve ilk yardım ekipleri oluşturuldu. 

Toplantının ikinci etabında da Liman operasyon sahasında pratik eğitim verildi. Tüm departmanlarda çalışan personelinde katıldığı yangın söndürme tatbikatı yangının başladığına dair sirenlerin çalması ile başladı. İkinci etapta İtfaiye-sağlık ve Güvenlik güçlerine haber verilmesi ardından Hopa İtfaiyesine bağlı iki yangın söndürme aracının limana gelmesi sağlandı. 

Tatbikat kapsamında Katı-Sıvı ve Gaz yangınlarına nasıl müdahale konuşunda pratik eğitim verildi. Yangın Söndürme Uzmanı Yaşar Özdemir Yangın anında nelerin-nasıl yapılacağı, nasıl hareket edileceği ve yangına nasıl müdahale edileceği pratik olarak gösterilmesi ardından tatbikatta sona erdi. 

Tatbikatla ilgili bir değerlendirme yapan HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, HOPAPORT’ta her yıl planlı eğitimler verilmekte ve her eğitimin ikinci etabında pratikte tatbikatla eğitimde anlatılanlar eğitime katılan personele gösterilmektedir. Yangın Söndürme tatbikatlarımızı her yıl yapmaktayız ve günün şartlarına göre alınması gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Bu konuda alanında uzman SİSAV Yangın ve Güvenlik’ten danışmanlık hizmeti almaktayız. 

İki etap halinde gerçekleştirilen bu tatbikatımızı da başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. SİSAV Yangın Söndürme Uzmanı Sayın Yaşar Özdemir’e gösterdiği üstün gayretten dolayı teşekkür ediyorum. İK Müdürümüz Sayın Turan Kılıç ve İSG Uzmanımız Sayın Emine Gümüşkaya ile yangın söndürme tatbikatında görev alan tüm personelimize de gösterdikleri çabalar için teşekkür ediyorum” dedi. 

Hayati Akbaş /HOPA

Yorumlar (0)
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?