banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Giresun Limanı'nda Kömür Tozları Olmayacak

Giresun Çevre ve Orman Müdürü Ali Hıdır, Giresun Limanı'nda kömür boşaltımı sırasında ortaya çıkan tozların, kurulan sisleme sistemi sayesinde çevreye zarar vermesinin önüne geçild

LİMANLAR 03.12.2010, 08:43
2148
Giresun Limanı'nda Kömür Tozları Olmayacak

Ali Hıdır, yaptığı yazılı açıklamada Giresun Limanı'nda gemilerden kömür boşaltımı sırasında çevreye tozların dağıldığını, bu durumun da limanın bulunduğu mahalle sakinlerinin şikayetlerine neden olduğunu ifade etti. Hıdır, gittikçe problem oluşturan tozlara karşı alınan önlemlerle sıkıntının ortadan kaldırıldığına dikkat çekti.

Hıdır, "Bir aylık çalışma neticesinde Çakıroğlu Liman İşletmesi tarafından Türkiye'de bir kaç ilde bulunan pluverizeli (sisleme) toz indirme sistemi Giresun Limanı'na da kurulmuş ve çalışmaya başlamıştır. Bu sistem sayesinde gemilerden kömür boşaltımı yapılırken büyük ölçüde kömür tozunun önlenmesi beklenmekte olup, yapılan denemeden olumlu neticeler alınmıştır. Özellikle Kale Mahallesi sakinlerinin rahatsızlıklarının bundan sonra yaşanmayacağını umuyoruz." dedi.

Hıdır ayrıca, alınan tedbirlere rağmen oluşabilecek olumsuzlukların ortaya çıkması durumunda vatandaşların Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'ne müracaat etmeleri halinde, durumun yerinde incelenip gerekli yaptırımların uygulanacağını vurguladı.

 

Yorumlar (1)
emre demirel 10 yıl önce
memleketim diye demiyorum sanki çok işlek bi limanda çevre kirliliği oluyor ... yılda gelen gemi sayısı 15 i gecmiyor
18
açık
Günün Karikatürü Tümü